„Knygius“ švenčia antrą gimtadienį

DSCF8098

Spalio mėnuo knygų klubo „Knygius" narėms ir knygos bičiuliams labai įsimintinas. Prieš dvejus metus, spalio 25 dieną knygų mylėtojai rinkosi į pirmąjį susitikimą ir nusprendė įkurti klubą „Knygius".

Tie du metai pralėkė labai greitai susitinkant kiekvieną mėnesį, o kur dar išvykos į spektaklius, filmus. Smagu, kad labai išaugo klubo bendraminčių būrys, nuo pirmą kart susirinkusių dešimties iki beveik jau trisdešimties knygų fanų. Gimtadienio proga „Knygių" sveikino bibliotekos direktorius Algirdas Venckus, kiekvienai padovanodamas savo kūrybos darbų atviruką. Klubo vadovė Edita pasidžiaugė, kad klubas plečia savo veiklą ir ateities planų yra tikrai daug. O koks gimtadienis be šventinio torto? Edita vaišindama knygos bičiules tortu, sukūrė tikrai šventišką nuotaiką.
„Knygiui" šventė yra ir kai sulaukiame svečių. Šį kart klubo susitikime svečiavosi miela viešnia, prancūzų filologijos katedros profesorė, vertėja, dr. Genovaitė Dručkutė. Ji pristatė Oskaro Milašiaus paramos leidybai fondo ir Prancūzijos ambasados remiamų knygų išleistą katalogą. Kata-logas išleistas minint šio fondo dvidešimtmetį. Šie metai paskelbti čekų literatūros metais. Viešnia pristatė pasaulinio garso čekų prozininką, eseistą, poetą Milaną Kunderą. Šiais metais rašytojui suka-ko 90 metų. 1975 metais iš komunistinės Čekoslovakijos į Prancūziją emigravęs rašytojas galiausiai apsigyveno Paryžiuje, tapo Prancūzijos piliečiu ir nuo 1993 metų rašo tik prancūziškai. Labai atidžiai susirinkusieji klausėsi viešnios pristatomų M. Kunderos knygų – tai „Atsisveikinimo valsas", „Ne-mirtingumas", Juoko ir užmaršties knyga", „Nereikšmingumo šventė". Tai knygos, pasižyminčios savita erotinės komedijos, politinės kritikos ir filosofinių apmąstymų derme. Nuoširdžiai padėkoję viešniai už susitikimą ir įdomų pasakojimą, nusprendėmę sekančiam susitikimui skaityti čekų literatū-rą ir ją aptarti. Per spalio mėnesį „Knygės" perskaitė tikrai nemažai knygų ir labai norėjo pasidalinti mintimis su bičiulėmis. T. Lindgren „Kamanių medus" susilaukė palankaus perskaičiusių įvertinimo, keletas spėjo pamatyti ir kino filmą, sukurtą pagal šį romaną. Karštas diskusijas įplieskė M. Gailiaus knyga „Oro", ji yra metų knygos penketuke. Skaityti ši knyga yra pakankamai sunki, bet labai sma-gu buvo klausytis kalbant Nijolės ir Irenos.
Šis „Knygiaus" susitikimas buvo turiningas pokalbiais apie knygas ir literatūrą. Pašne-kesiai tikrai neprailgo ir sutemos už lango namo neviliojo. Kas geriau gali būti tamsų rudens vakarą už knygas, gerą kompaniją ir kavos puodelį. Jau laukiame sekančio susitikimo, kuris tikiuosi bus ne mažiau įdomus.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Renginio foto R. Vilčinskienės