Knygos bičiuliai po vasaros sugrįžo pašnekesiams apie knygas

DSCF7866

Vasara baigėsi. Medžiai jau puošiasi visomis rudens spalvomis. Vėsus oras vėl kviečia grįžti į jaukų kampelį susitikti su bičiuliais ir prie arbatos puodelio pasišnekučiuoti apie perskaitytas knygas. Rugsėjo paskutinį ketvirtadienį „Knygiaus" bičiuliai ir kiti knygų mylėtojai rinkosi į rudens skaitymo sezono atidarymą. Bibliotekos skaitykla prisipildė smagaus šurmulio, mielų, per vasarą nematytų bičiulių veidų ir šaltuko kaip nebūta.
Pirmoji susitikimo dalis dar priminė vasarą ir per tuos tris mėnesius skaitytas knygas. Iš nemažo būrio susirinkusių, net dvidešimt keturi skaitytojai dalyvavo skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga" ir sėkmingai įveikė užduotis. Tai buvo ketvirtoji „Vasara su knyga", kurią organizuoja apskričių viešosios bibliotekos. Skaitydami mes pakeisime pasaulį – kvietė jungtis prie akcijos visus Lietuvos skaitytojus. Prie šios akcijos šią vasarą prisijungė rekordinis skaičius skaitytojų, virš 16000 knygos mylėtojų ir perskaityta daugiau nei 74000 knygų. Kupiškio rajone šis skaičius irgi padvigubėjo, šiais metais registravosi 54 skaitytojai. Smagu, kad keletas įveikė du ir net tris iššūkius. Tai tikri knygų fanai ir jų ambasadoriai. Visų įveikusių iššūkį „Vasara su knyga" laukė diplomai ir bibliotekos dovanos. Susitikime dalyvavęs viešosios bibliotekos direktorius kiekvienai įveikusiai iššūkį įteikė po diplomą ir maišelį knygoms su bibliotekos logotipu. Iššūkio „Vasara su knyga" organizatoriai dovanojo po knygų skirtuką, kuris gali būti dar ir liniuotė, o ant jo priklijuoti spalvoti lapeliai pasitarnaus užsirašant perskaitytas mintis. Po dovanų įteikimo visoms labai norėjosi sužinoti kokios šį mėnesį bibliotekoje gautos naujos knygos. Keletas detektyvų ir dar vienas kitas naujai išleistas romanas buvo pristatytas susirinkusioms. Kaip visada naujos knygos greit suranda savo skaitytoją, vienos jas nešėsi į namus, o kitos rezervavosi ateičiai paskaityti. Buvo pristatytas ką tik paskelbtas 2019 metų knygų penketukas. Ne viena dalyvė savo užrašuose pasižymėjo ką norėtų paskaityti iš lietuvių poezijos ir prozos penkių knygų ir už kurią knygą norės balsuoti.
Visada labai įdomu paklausyti ką knygos bičiulės perskaitė per vasarą. Norinčių pasidalinti mintimis apie skaitytas knygas netrūko. Rinktis knygas iššūkiui „Vasara su knyga" daugumai buvo tikras iššūkis. Kokią knygą rinktis iš dalyvio vardo raidės, o kokio atspalvio geltonumas turėtų būti renkantis geltonu viršeliu knygą. Kai kurioms skaitytojoms knygos padėjo net planuojant keliones. Ingrida ir Ramunė keliones į Berlyną ir Paryžių planavo pagal knygose rastas aprašytas vietas. Gera buvo klausytis jų pasakojimo apie skaitymą, keliones – kur tik knygos nenuveda. „Knygės" per vasarą spėjo ir daugiau knygų perskaityti, jomis ir pasidalino su susirinkusiomis. Nijolė kvietė visas paskaityti T. Lindgren knygą „Kamanių medus", pagal kuria lietuvių sukurtas kino filmas „Nematoma". Spalio mėnesį šis filmas bus rodomas kino teatruose, tai „Knygius" būtinai jame apsilankys ir sekančiame susitikime viską aptarsime.
Minčių ir planų ateičiai tikrai „Knygiui" netrūksta. Jau suplanuoti ateinančių mėnesių susitikimai. Labai džiaugiamės, kad knygų bičiulių ratas plečiasi, atsiranda vis daugiau norinčių dalyvauti „Knygiaus" veikloje. Lauksime susitikimo spalio mėnesį, kuris turėtų būti ne mažiau įdomus ir gausus lankytojų.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Renginio akimirkos