„Širdies kelionė“ – žmogaus gyvenimo kelias

20190905 165024Kūryba – tai, kas mane užburia, sykiu veda į priekį ir globoja. Kai aš netenku galvos dėl ko nors, ką myliu, mėgstu, dėl ko kenčiu, ką prarandu, ko ilgiuosi, ką išgyvenu, tampa lyg aistra, kuri nutiesia kelius į kūrybą, panaikina taisykles, priežastis, užglaisto nesutarimus, neša mane pirmyn, nepaisydama prieštaravimų, nuogąstavimų ar abejonių, tada viską išlieju ant balto popieriaus lapo... Jeigu ne kūryba, aš būčiau lyg laivas sustingęs negyvoje nuobodulio jūroje, todėl į eiles sudedu viską lyg kraičių skrynion: kas iki šios dienos skauda, kas kartais neduoda užmigti naktį, kas širdin nusėda, lyg ant baldų dulkės... Priimkite mane tokią, kokia esu... – taip apie savo kūrybą sakė Birutė Jasinskienė, Šepetoje pristačiusi jau ketvirtąją savo poezijos knygą „Širdies kelionė".
Birutė šepetiškiams jau kaip sava: visų poezijos mylėtojų visada laukiama, pristačiusi visas keturias savo poezijos knygas. Jau ir penktajai knygai sakė turinti per septyniasdešimt naujų eilėraščių. Taigi tikimės sulaukti ir penktosios poezijos knygos. Jos eilių pasiklausyti šį kartą susirinko LŪD Šepetos skyriaus „Skalsa" narės. Visi poetės eilėraščiai išjausti ir išgyventi, todėl taip stipriai suvirpina kiekvieno širdį. Klausantis eilėraščių apie gimtinę nejučiomis grįžti į ją, prisimeni basakoję savo vaikystę ir duona kvepiančius namus. Nes tai tik suaugęs supranti, kokie jie brangūs ir kaip ilgiesi jų. O kur dar eilėraščiai, skirti mamai ar per anksti į amžinybę išėjusiai dukrai. Iki ašarų visas sugraudino eilėraštis skirtas dukrai „Aš tavo angelas" Klausantis, kiekvienam iškyla savi prisiminimai ir savi skauduliai. Kai eilėraščiai rašomi iš širdies ir kiekvienas žodis yra išjaustas, tai be abejonės, paliečia kiekvieną. Tokie būtent ir yra Birutės Jasinskienės eilėraščiai.
Nors ruduo, tačiau dar šilta ir saulėta. Skuba rudenėlis su savo gėrybių kraitele, o laukuose jau sėja įvairių spalvų auksą. Visko jame daug, tik reikia pamatyti, pajusti ir žinoma jame gyventi... Nors ir mažos smulkmenos mane jaudina, glumina, kaip viskas gražu ir miela... – dėkojo Birutė už priėmimą Šepetoje.
Kiekvienas žmogus turi savo kelią. Ši, ketvirtoji mano poezijos knygelė „Širdies kelionė" – jums ir parodys žmogaus gyvenimo kelią – savo knygos pristatymą baigė poetė.

Neringa Paukštienė
Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkė

 20190905 151701 20190905 144325 
20190905 140710  20190905 164620