Piešiu fraktalą

IMG 20190821 114706

Rugpjūčio 21 d. Salamiesčio bibliotekoje prasidėjo kelionė į paslaptingą fraktalinių piešinių pasaulį. Tai piešiniai, kurie nuspalvina kasdienybę dar nematytomis spalvomis, tinka bet kokio amžiaus ir išsilavinimo žmonėms. Visi gali piešti kas tik nulaiko pieštuką. Tam nebūtina turėti meninių gabumų ar piešimo įgūdžių.
Su šiuo piešimo būdu, susirinkusiais bibliotekos lankytojas, supažindino bibliotekininkė Gražina Laucienė. Moterys, išklausiusios piešimo taisykles, ėmėsi darbo. Užmerktomis akimis raitė linijas, braukė įvairias figūras, o po minutės stebėjosi gautu rezultatu. Taip gavosi pirmas, nepakartojamas, genialus piešinys, kurį dar reikėjo nuspalvinti. Čia taip pat galioja taisyklės. Moterys iš dėžutės pieštukus rinkosi užmerktomis akimis ir tvarkingai spalvino atskirus piešinio laukelius.
Šis piešinys ne paprasta linijų raizgalynė. Jis slepia informaciją apie ją sukūrusį autorių. Remdamiesi Brigitos Paulauskienės knyga „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori", aiškinomės spalvų, piešinio vietos lape, nupieštų figūrų reikšmę. Linijos, spalvos, plotelių dydžiai kalba apie autoriaus charakterį, talentus, vidinę būseną, sveikatą. Tai subjektyvus vertinimas, bet puikus instrumentas pažinti ar pamatyti save kitu kampu.
Moterys, nuoširdžiai padirbėję pora valandų, liko patenkintos savo darbu, pirmais įspūdžiais piešiant fraktalą. Į namus parsinešė po unikalų, pačių sukurtą piešinį.

Gražina Laucienė
Salamiesčio padalinio bibliotekininkė

 IMG 20190821 114551 IMG 20190821 114629  IMG 20190821 114613