Vasaros iššūkiai „Knygiui“

DSCF7464

Už lango jau beveik vasara, o „Knygiaus" klubo nariai noriai rinkosi į paskutinį susitikimą prieš atostogas. Knygų mylėtojus knygos traukia visada, nepaisant oro, metų laiko ar nuotaikos. O kuo daugiau perskaityta knygų, tuo daugiau įspūdžių, kuriais reikia dalintis su bendraminčiais.
Gegužės susitikimas „Knygiuje" prasidėjo skaitymo iššūkio „Vasara su knyga" paskelbimu. Laukė intriga, ką gi reiks perskaityti šią vasarą, kokias knygas rinktis. Visos susirinkusios nutarė būtinai dalyvauti skaitymo iššūkyje, o rudenį susitikusios aptarsime visas skaitytas knygas. Šių metų „Vasara su knyga" šūkis – „Skaitydami mes pakeisime pasaulį". Tikimės, kad knygos ir pokalbiai apie jas, padės keistis ir mums patiems, ir tuo pačiu padarysime pasaulį įdomesnį ir geresnį. Toliau susirinkusių laukė pokalbis apie visiems gerai žinomą rašytoją Juozą Tumą Vaižgantą, kurio šiais metais minime 150-ąsias gimimo metines. 2019 metai paskelbti Vaižganto metais, todėl norėjosi būtinai pašnekėti apie šį Lietuvai nusipelniusį žmogų ir jo veiklą, bei kūrybą. Esame labai dėkingos klubo narei Liudai už nuostabų pasakojimą apie Vaižganto vaikystę Svėdasuose, jo mokslus, visuomeninę veiklą. Vaižgantas – tai visa Lietuva, sakė Liuda. Jo kūryboje visa tai atsispindi – gamta, paprastas kaimo žmogus ir visos gyvenimo peripetijos. Ne viena esame skaičiusios „Dėdes ir dėdienes", „Nebylį", kurį galima laikyti tų laikų kriminalu, „Pragiedrulius". Prisiminėme šiuos kūrinius, o Jurgita paskaitė keletą jai patikusių ištraukų iš šių knygų.
Nepastebėjome, kad besišnekant ir skanaujant klubo vadovės Editos atneštą pyragą, laikas labai greit lekia. Tai ką gi veiks „Knygius" vasarą? Tikriausiai skaitysime knygas ir lauksime rudens susitikimo. Ir būtinai keliausime. Birželio mėnesį vyksime į literatūrinę Biržų bibliotekos darbuotojų parengtą kelionę „Vabalninko lygumų žmonės ir gėlės". Aplankysime Balio Sruogos ir M. Indriliūno gimtines, dalyvausime levandų ūkyje surengtoje edukacijoje.
Susitikimo pabaigoje, bešnekant apie skaitytas knygas, Alma pasakojo apie P. Suskind knygą „Kvepalai", iš ko ten gaminami kvepalai ir kokių kvapų tik nebūna. Jos pasiūlymas buvo – sužinoti kuo kvepia šermukšnis. Tai dar vienas iššūkis ir intriga. Vienos namuose susipažins su šermukšnių kvapu, o būrelis klubo smalsuolių ėjome ieškoti šermukšnio. Būna, kad ir knygos išveda mus į gamtą, priverčia patirti ir sužinoti daug naujo. Na, o šermukšnio kvapą ir intriguojančias knygas aptarsime keliaudamos į Biržų kraštą, o mintimis visada galime pasidalinti socialiniuose tinkluose, „Knygiaus" sukurtoje grupėje.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

DSCF7462   DSCF7466 DSCF7465 
 60663546 330347247651428 5482883704508383232 n  DSCF7463 60972546 830151034014877 5421182990313062400 n