Jau 1000 gyventojų dalyvavo nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose visoje Lietuvoje

Į Lietuvos miestų, miestelių bei kaimiškų vietovių bibliotekas kovą ir balandį rinkosi gyventojai ne tik spaudos skaityti ar knygas grąžinti, bet ir dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose. Informacijos paieška, e. sveikatos paslaugos, saugumas internete – tai aktualiausios mokymų temos. Į pradedančiųjų mokymus atėję gyventojai tikėjosi įgyti trūkstamų žinių.


Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario.
Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.
Šiuo metu pradedančiųjų mokymus jau baigė daugiau kaip 1000 dalyvių visoje Lietuvoje. Kupiškio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose vykusius mokymus pagal pradedančiųjų programą, baigė 60 įvairaus amžiaus rajono gyventojų. Paklausus, kaip jiems sekėsi, ar mokymai atitiko lūkesčius, Žėnė sakė: „Labai patiko mokymai. Išmokau susirasti naujienų portalus, galiu susirašinėti socialiniuose tinkluose". Jai antrino Virginija, kuri sakė: „Gavom daug naudingos informacijos, kurią dabar naudoju kasdien", o Violeta prasitarė, kad dalyvavimas mokymuose paskatino įsigyti išmanųjį telefoną. Džiaugsmo neslėpė ir Angelė: „Mokymai davė didelę naudą, nes išmokau naudotis socialiniais tinklais. Bendravimas man labai svarbus".
Visi, norintys dar labiau pagilinti skaitmenines žinias, kviečiami dalyvauti penkiose skirtingose 6 val. trukmės programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus", „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas", „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas", „Inovatyvus savęs pristatymas" ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis". Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/.
Dalyviams išduodami pažymėjimai, suteikiama mokomoji medžiaga.
Mokymai rengiami Lietuvos bibliotekose. Į juos galima registruotis telefonu 8(620) 20 961, e. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba atvykti į artimiausią biblioteką.
Tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui, interneto naudotojų skaičius išaugs iki 87 proc., o elektroniniu būdu teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų vartotojų dalis padidės iki 60 proc.
Šie mokymai – tai viena projekto „Prisijungusi Lietuva": efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė" veiklų. Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį", Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto „Prisijungusi Lietuva" ir
Kupiškio viešosios bibliotekos informacija

DSCF7003  DSCF7052 Mokymu vadove Rūta Vilkiene 4  DSCF7052 is D.antroji Mokymu vadove Rūta Vilkiene 1 

Papildoma informacija