Garsiniai skaitymai „Žmogus su knyga“

FB Event 1931x1091-001

Poezija – tai paukštė, kuri kiekvienoje sieloje suvirpina pačias jautriausias stygas. Telieka prie jų prisiliesti. Šį kartą bibliotekininkės Laima Čejauskienė ir Lidija Mačiulienė pakvietusios į renginį, skirtą bibliotekų savaitei, pasiūlė stabtelėti prie knygų lentynos ties Valdemaro Kukulo kūryba.
Dokumentai teigia, kad Valdemaras Kukulas yra gimęs Noriūnuose, bet daug vaikystės dienų yra praleidęs Virbališkiuose, senelių Marijonos Rudinskaitės ir Liongino Kukulų sodyboje. Čia su bendraamžiais kaimynų berniukais ir jaunesniu broliuku Virgiu, basomis išbraidė paupius, išragavo sodo obuolius. Čia girdėjo skambią kupiškėnų tarmę. Poetas, eseistas, literatūros kritikas, žurnalistas... Kūrybinę veiklą pradėjo nuo melodingų ketureilių, išaugo iki labai sudėtingų literatūros ir visuomeninio gyvenimo problemų nagrinėjimo.
Susirinkusieji į renginį, ėmėme į rankas knygas, kurios buvo parodėlėje „Žalia vėtros šaka", „Knyga netyčia". Ypač smagios knygelės, skirtos vaikams – „Tamsos didžiulis katinas", „Vėjo birbynė", „Katinas ir kaminas", „Man reikia šunelio" ir kt.
Visus sudomino jau po poeto mirties išleistos knygos „Vertybių apžvalgos ratas", „Pauliaus Širvio gyvenimas ir kūryba".
Garsinis eilėraščių ir ištraukų skaitymas leido geriau pajusti kūrybos skambėjimą, mokėjimą parinkti žodį.
Knyga „Vertybių apžvalgos ratas" leidžia susimąstyti apie tai, kad vargu, ar greit kas pakartos tokio kruopštaus darbo šedevrą.
Mes, šiandieniniai skaitytojai, džiaugiamės turėdami Kupiškio krašte reto talento žmogų ir gražų literatūrinį palikimą.
Dėkojame virbališkietėms bibliotekininkėms, kad leido giliau pažinti žemiečio Valdemaro Kukulo kūrybą.

Kazimiera Danutė Sokienė

Foto L. Mačiulienės

 IMG 20190423 120615 HDR  IMG 20190423 122117 HDR