Smagių prisiminimų kupinas susitikimas

P4132364

Balandžio 13 dieną Kupiškio viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su žurnaliste, rašytoja, vertėja Rita Užtupaite-Baniene. Šviesiais prisiminimais prasidėjęs pokalbis apie mūsų kraštietį, knygų autorių, leidėją Vilių Užtupą, neprailgo.
Kolekcionavęs vertingas knygas ir daugelį jų išleidęs į gyvenimą, skyrė jas mylimam kraštui – Kupiškiui. Brandžiame amžiuje susidomėjęs miniatiūrinių knygelių leidyba, pateko į Lietuvos rekordų knygą, kaip mažiausios knygelės leidėjas.
Kupiškėnų nepamirštas knygos istorikas ir leidėjas Vilius Užtupas prisimintas renginio klausytojų: ilgametės kraštotyrininkės Danutės Baronienės, žurnalisto Algirdo Petrulio, renginio vedėjos Linos Matiukaitės. O chorvedys Pranas Jankauskas, prisiminęs šviesios atminties Ritos Banienės senelį iš Miliūnų kaimo (Alizavos sen.), nustebino užtraukęs jo mėgstamą, linksmą dainušką.
Ne kartą akcentavusi prigimtinį tėvo Viliaus Užtupo ir senelio Povilo humoro jausmą, viešnia prisipažino, jog jos kūryba nėra atsiradusi iš nevilties ar sukrečiančių išgyvenimų. Praėjusiais metais pasirodęs romanas „Viskas įskaičiuota" yra atostogų romanas, kupinas vitališkumo ir optimizmo. Autorės kūrybinis palikimas – ne viena knyga. Tai ir romanas „Niujorko dekameronas", pasirodęs 2003-aisiais, įprastinio suvokimo ribas praskleidęs „Abipus slenksčio, arba Salve, Marija" bei skirta vaikams „Lelijų gatvelė", kelios vertimų knygos.
Šiltos besišypsančios viešnios akys – gyvybingų pokštininkų senelio ir tėvo palikimas. Tad palinkėjimas skanauti gyvenimą nekenkiant kitiems – prasminga susitikimo pabaiga.

Jolita Pipynienė
Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vyresn. bibliografė

P4132362 P4132372   P4132364
 P4132380 P4132398  P4132411 
P4132444 Uztupaite skelbimas P4132449