Skaitmeninė savaitė

skelbimui

Kovo 25–31 d. projektas „Prisijungusi Lietuva": efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė" organizavo akciją „Skaitmeninė savaitė" (angl. „ALL DIGITAL Week"). Tai kasmetinė Europos kampanija, skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.
„Skaitmeninės savaitės" tema Lietuvoje 2019 m. – „Skaitmeninės technologijos ugdymui". Akcijos veiklos skirtos visiems Lietuvos gyventojams. Kovo 27 d. stebėti tiesioginės transliacijos „Bankas be kodų kortelių: praktiniai patarimai" į Virbališkių skaitytojų aptarnavimo punktą rinkosi bendruomenės nariai. Susirinkusiems tai buvo aktuali tema, nes dauguma naudojasi elektronine bankininkyste, na o kiti tik bando naudotis išmaniaisiais telefonais. Dauguma norėtų dalyvauti 18 val. trukmės skaitmeninio raštingumo nemokamuose mokymuose bibliotekoje.
Kovo 29 d. bibliotekoje lankėsi Kupiškio rajono socialinių paslaugų centro padalinio Krizių centro gyventojai kartu su socialine darbuotoja Rasita Giedriene. Buvo minima Lietuvos įstojimo į Nato diena ir sprendė specialiai tai progai Rasitos sukurtą kryžiažodį. Klausimai buvo sunkoki, todėl teko jungtis prie kompiuterių ir ieškoti informacijos. Daugumai kompiuteryje paieška buvo pirma, bet socialinės darbuotojos ir bibliotekininkės Lidijos pagalba pavyko surasti atsakymus. Pradžia padaryta, tikimės, kad gyventojus informacinės technologijos sudomino ir jie pabandys dar ne kartą.

Lidija Mačiulienė

Virbališkių skaitytojų aptarnavimo punkto
vyresn. bibliotekininkė

 IMG 20190329 110038 HDR IMG 20190401 103354  IMG 20190401 103924