Dž. R. R. Tolkino kūrybos skaitymai knygų klube

DSCF7033

Kovo paskutinį trečiadienį jau tradiciškai į abonemento skaitytojų kampelį rinkosi knygų mylėtojų klubas „Knygius". Skaitytojų ir klubo narių pamėgtas kampelis šią pavakarę prisipildė smagaus klegesio, nes nuo praėjusio susitikimo prabėgo mėnuo, o įspūdžių ir perskaitytų knygų jau susikaupė ir norisi pasidalinti su bendraminčiais.
Šio susitikimo metu buvome nutarę skaityti Dž. R. R. Tolkino kūrybą. Kiekvienais metais Dž. R. R. Tolkino gerbėjai visame pasaulyje turi tradiciją kovo 25 d. susirinkti skaityti jo kūrinių ištraukas ir dalintis įspūdžiais. Tokią Tolkino skaitymo dieną dar 2003 metais pradėjo rengti Britanijos Tolkino draugija. Nuo 2012 metų Tolkien Lietuva tokius susitikimus rengia ir Lietuvoje. Šiais metais ir mūsų bibliotekos knygų klubas nutarė prisijungti prie šių skaitymų. Tai buvo tikras iššūkis „Knygiaus" bičiuliams, nes fantastikos mylėtojų mūsų ratelyje nėra daug. Bet iššūkis lieka iššūkiu ir kelios klubo narės puikiausiai su juo susidorojo, ir dar sudomino kitas bičiules fantastine literatūra. O pasiklausyti buvo tikrai įdomu. Klubo vadovė Edita, kuri yra tikrai fantastinės literatūros gerbėja, papasakojo apie Dž. Tolkino gyvenimą ir kūrybą, apie susikūrusį Tolkino kūrybos gerbėjų klubą ir paskaitė jai patikusią ištrauką iš „Žiedų valdovo". Liuda sakė, kad fantastika ne jos sritis, bet „Žiedų valdovas" tikrai „užkabino". Fantastika nėra iki tam tikro amžiaus skirta skaityti kūryba, ją galima pradėti skaityti bet kokiame amžiuje. Ištraukas iš perskaitytų Tolkino knygų skaitė klubo narės Liuda, Nijolė, Rima – klausytis buvo labai įdomu. Visoms buvo smalsu sužinoti, kaip atrodo hobitai, kuriuos labai gražiai apibudino Jurgita, paskaičiusi ištraukas iš knygos „Hobitas". Šie skaitymai ne vieną iš susirinkusių paskatino pakeisti požiūrį į fantastinę literatūrą ir pasidomėti Dž. Tolkino kūryba.
Už bibliotekos langų jau sutema, o knygų bičiulės dar neskubėjo skirstytis. Labai įdomu pasidalinti mintimis apie skaitytas knygas ir matytus spektaklius. Neseniai prie klubo prisijungęs Laimis papasakojo apie savo mėgstamas saviugdos knygas, kurias labiausiai mėgsta skaityti. Jam geriausias būdas skaityti, tai klausytis garsinių įrašų, taip sutaupomas laikas ir perskaitoma daugiau. Pats geriausias laikas praleistas prie kavos ar arbatos puodelio su knyga ir bendraminčių būreliu. Tikiuosi ir sekantis balandžio susitikimas bus įdomus, turiningas pašnekesiais, ir mielas pasibuvimas su bičiuliais.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

DSCF7028  DSCF7030 DSCF7029 
 DSCF7031 DSCF7034   DSCF7032