Lengvas darbas – tinginystė, plonas blynas – smagurystė

IMG-d068e192cb76c6cccf063d60afa0e7b4-V

Kovo antrąja vyko smagi Užgavėnių šventė Palėvenėlėje, prie marių. Visus susirinkusius pasitiko šventės vedėja ragana Rasa ir pakvietė smagiai praleisti laiką. Čia sukiojosi ir nemažai persirengėlių: raganų, čigonų, kaukų, žydukų ir kitokių pamėklių, kurie šventės dalyvius mokė liaudiškų šokių ir kvietė suktis linksmuose rateliuos, skambėjo linksma muzika, dainos, vaikai džiaugsmingai zujo aplinkui. Netrukus pasirodė Lašininis ir Kanapinis, kurie subūrė savo komandas, dalyvavo įvairiose rungtyse ir estafetėse.
Atvykusius svečius viliojo verdama kmynų arbata ir šventės vietoje kepamų blynų kvapas. Buvo renkamos ir apdovanojamos išradingiausios kaukės.
Nors šiemet žiema ir nevaryta išėjo, tačiau Lašininio ir Kanapinio kova buvo arši. Iš pradžių pliekėsi šluotomis, o po to nusprendė pasigalynėti traukdami virvę. Ir vienam, ir kitam sušoko padėti Palėvenėlės bendruomenės nariai, tačiau po įnirtingos kovos Kanapinis Lašininį paguldė ant menčių ir visi patraukė prie sukrauto laužo sudeginti Morės. Suliepsnojo Morė, o su ja kartu sudegė ir visos blogybės, ir žiema, po kurios būtinai ateis atgimimas – pavasaris.

Renginio foto S. Škinderytės

Sandra Škinderytė
Palėvenėlės skaitytojų aptarnavimo punkto bibliotekininkė