Seku seku pasaką

IMG 20190211 134428

Salamiesčio bibliotekoje sujudimas. Į biblioteką atskubėjo ikimokyklinukai ir 1–4 klasių mokiniai su mokytoja D. Zoviene. Antrosios pamokos metu vyko valandėlė vaikams „Seku seku pasaką". Bibliotekininkė Gražina Laucienė papasakojo apie lietuvių liaudies pasakas: kokios jos yra, kokie yra pasakų veikėjai, ko mus pasakos moko. Vaikai vardijo teigiamus ir neigiamus veikėjus, prisiminė labiausiai patikusias pasakas.
Bibliotekininkė perskaitė vaikams Kosto Kubilinsko eiliuotą pasaką „Bebenčiukas ir kvailutė". Mokinukai nuoširdžiai klausėsi. O vėliau aptarėm, ko pamoko ši pasaka. Visi nusprendėm, kad kai darai kitam gera, tai ir pačiam bus atlyginta geru.
Kad vaikai pajudėtų, žaidėm pasaką „Senis ir ropė". Mokinukai pasiskirstė vaidmenimis ir bandė išrauti senelio išaugintą didžiulę ropę. Rovė rovė, bet vis nepavyko išrauti, kol atbėgo į pagalbą maža pelytė ir ropė buvo išrauta. Nusprendėm, kad draugystė ir vienybė gali padaryti didžius darbus.
Pasaka kiekvieną iš mūsų lydi nuo pat vaikystės. Bibliotekininkė pasekė pasaką „Vištytė ir gaidžiukas", kurią jai sekdavo mama, o paskui ji sekdavo savo vaikams ir anūkėms. Vėliau žaidėm lietuvių liaudies žaidimą ‚,Žvirblis ir kanapyčia". Smagiai pajudėjus, laukė dar viena liaudies pasaka „Nekantri senė".
Renginio pabaigoje bibliotekininkė pasekė pasaką be galo, kurią galima sekti nors ir visą dieną. Vaikai išklausė gal keturis kartus tą patį ir paprašė šią pasaką pabaigti, nes jau nusibodo. Teko pabaigti ne tik pasaką, bet ir valandėlę. Bibliotekininkė savo draugus pavaišino pačios gamintomis spurgomis ir atsisveikino iki kito susitikimo bibliotekoje.
Vaikai į renginį atsinešė nupieštus piešinius pagal S. Neries eiles „Senelės pasaka". Iš piešinukų padarėm parodą, kurią pavadinom „Žiemos pasaka".

Gražina Laucienė
Salamiesčio padalinio bibliotekininkė

IMG 20190212 094814