„Knygius“ vėl susitiko skaitytojų kampelyje

IMG 20181128 163908

Paskutinis lapkričio trečiadienis tikrai šaltas ir jau beveik žiemiškas. O kur dar galima geriau ir jaukiau praleisti šaltą vakarą su bendraminčiais, jei ne bibliotekoje? Jaukus pasibuvimas, knyga ir arbata sukvietė „Knygiaus" bičiulius į dar vieną pašnekesį apie skaitytas knygas.
Jau tradicija tapo susipažinti su naujomis knygomis, kurias kiekvieną mėnesį pristatome su trumpa anotacija. Šį kartą buvo pristatytos knygos detektyvų ir skandinaviškos literatūros mėgėjams. Jos niekada nelieka bibliotekoje, o iš karto susiranda savo skaitytoją ir keliauja iš rankų į rankas, suteikdamos galimybę skaitytojui jaukiai ir įdomiai leisti vakarus. Bet pagrindinė šio susitikimo tema – naujausia Lauros Sintijos Černiauskaitės knyga „Šulinys". Nemažai klubo lankytojų buvo perskaičiusios šią knygą, todėl diskusijų tikrai netrūko, nuomonės keitė viena kitą. Knyga „Šulinys" yra pristatyta 2018 metų knygos rinkimuose, todėl yra labai populiari tarp skaitytojų. Literatūros kritikų įvardijama, kaip tamsi pasaka suaugusiems. Pagoniškoje mitologijoje šulinys sieja žmogų su antgamtiniu požemių pasauliu, bet jis žiūri į dangų. Taigi apima tris sferas – požemius, kas ant žemės ir dangų. Šulinys teikia vandenį, be kurio neišgyventume, bet jis gali ir pražudyti. Kūrinys yra apie traumas, kurios išlieka per kartas. Knyga pilna šiuolaikinių aktualijų, todėl kiekviena, kuri buvo skaičiusi knygą norėjo pasakyti savo nuomonę. Abejingų ši knyga tikrai nepaliko. Be šios knygos, visoms labai norisi pasidalinti savo skaitytomis šį mėnesį knygomis. Įdomu sužinoti, kas ką perskaitė, išgirsti nuomonę apie knygas. Dauguma lankytojų pasakojo apie joms patikusias knygas ir siūlė paskaityti kitoms.
Šis vakaras tikrai buvo pilnas diskusijų, pokalbių nuomonių. Klubo vadovė Edita pasiūlė gruodžio mėnesio susitikime aptarti penkias knygas, kurios labiausiai patiko ir kurios yra perskaitytos šiais metais. Kiekviena turės pasirinkti savo geriausią per metus perskaitytą knygų penketuką. Ir vėl iš bibliotekos knygų mylėtojos išėjo nešinos knygomis ir knygų sąrašiukais, kuriame knygos, kurias norėsis dar perskaityti.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

IMG 20181128 163907 IMG 20181128 163926