Susitikimas su prof. G. Dručkute

DSCF6038

Pasibaigus dosniai saule ir perskaitytomis knygomis vasarai, knygų mylėtojai vėl susirinko į „skaitytojų kampelį", pasišnekėti apie skaitytas knygas. Laukė tikrai turiningas pavakarys, nes „Knygius" sulaukė viešnios, prancūzų literatūros žinovės, vertėjos, profesorės Genovaitės Dručkutės, kuri mielai sutiko pakalbėti apie prancūzų literatūrą. Na, o vasaros skaitymo iššūkį įveikusių skaitytojų laukė diplomai ir bibliotekos dovanėlės.
Šią vasarą jau trečią kartą Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos skelbė skaitymo iššūkį „Vasara su knyga". Reikėjo perskaityti penkias knygas, nurodyta tema ir atsakyti į klausimus. Po vieną knygą apie Lietuvą, rekomenduotą draugo, apie atostogas, kad būtų knygoje minima profesija. Didžiausias iššūkis buvo rasti knygą, išleistą skaitančiojo gimimo metais. Mūsų bibliotekos abonemente skaitymo iššūkiui buvo užsiregistravę penkiolika skaitytojų, skaityto iššūkį įveikė aštuoni skaitytojai. Kitiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių negalėjo įveikti iššūkio, tikimės, kad kita vasara bus sėkmingesnė. Viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus, skaitymo iššūkio diplomus ir dovanėles įteikė dviems jaunosioms skaitytojoms ir aštuonioms abonemente užsiregistravusioms skaitytojoms.
Pasidžiaugę dovanomis ir vaišindamiesi arbata, susirinkusieji klausėsi profesorės G. Dručkutės paskaitos apie prancūzų literatūrą. 2018 metus Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga paskelbė prancūzų literatūros metais, siekdama atkreipti skaitytojų dėmesį į turtingus visame pasaulyje intin populiarios prancūziškai parašytos literatūros klodus. Sudarytas 100 geriausių prancūzų grožinės literatūros knygų sąrašas, kuris padės susigaudyti prancūzų literatūros jūroje. Šio sąrašo sudarymo komisijoje dalyvavo ir mūsų viešnia. Ji labai įdomiai pakomentavo daugumą knygų iš šio sąrašo, ką labiausiai verta skaityti, ką galima ir atidėti. Susitikimas su viešnia tikrai neprailgo, o ne vienos dalyvės užrašai pasipildė sąrašu, ką artimiausiu laiku reikės perskaityti.
Padėkoję viešniai už labai įdomų pasakojimą, susirinkusioms buvo pristatytos naujai gautos knygos, kurios netrukus iškeliavo į skaitytojų rankas. O toliau tęsėsi pasakojimai apie per vasarą perskaitytas knygas, nuomonių ir knygų apsikeitimai. Laikas bendraminčių būrelyje tikrai neprailgo. Ateinantį mėnesį skaitysime Rūtos Sepetys knygą „Tarp pilkų debesų" ir susitiksime spalio mėnesį.

Renginio foto (R. Vilčinskienės)

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė