Paskaitykime

atskirai-kartu B. O'Leary. Atskirai kartu. Lietuvos rašytojų leidykla, 2019.
Jie dalijasi viena lova, tačiau nesusitinka. Jie vienas kito nemato, bet yra labai artimi. Jis jos vengia, nes bijo nusivilti. Rašymo stilius primena Jojo Moyes " Aš prieš tave". Šmaikšti, įtraukianti, originali.

Jurgita

___________________________________________________________________________

9786094792496 C.Setterwall. Tikėkimės geriausio. Baltos lankos, 2019.
Tai pasakojimas apie moterį, kuri prarado mylimą vyrą. Tai pasakojimas pie moterį, kuri išgyvendama tą netektį labai prisiriša prie savo vaiko, nes jis juk nebeturi tėčio, jis kitoks.Vaikas jai tarsi skydas "tarp savęs ir aplinkinio pasaulio". "Dėl jo privalau neverkti. Jis tarsi mano gyvenimo esmė. Jis yra gelbėtojas ir šviesos spindulys. Jis mūsų bendras vardiklis, mus visus jungianti raudona gija... jis sumia mus judėti į priekį". Visada svajojusi, kad jos vaikas tikrai turės tėtį ji jaučiasi nelaiminga, bet tikisi geriausio... Knygą rekomenduoju perskaityti tiems, kas išgyveno artimo žmogaus mirtį. Tikrai bus apie ką pamąstyti.
 
Jurgita
___________________________________________________________________________
amziu-didvyris miglos-vaikai3 B. Sanderson. Amžių didvyris. Miglos vaikai 3. Alma littera, 2019.
 
Perskaičiau trečią trilogijos dalį. Ilgai skaičiau. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar vadinu šias knygas daugiau vyrams.
Daug žudynių, kovos su fantastinėmis pabaisomis.
Šioje knygoje kova tarp griūties ir saugos. Kaip ir ankstesnėse, žmonės, valdantys metalus, kurių pagalba jie stiprina savo galias.
Lenkiu galvą prieš fantastus. Iš kur tiek fantazijos?
Pabaiga labai nustebino, labai įdomi buvo.
,,Kiekviena religija teikė jam reikalingų žinių, nes žmonių tikėjimuose atsispindėjo žmonių viltys, meilė, norai ir pats gyvenimas".
,,Tai Didvyris, ateisiąs amžiams. Didvyris, saugosiantis žmoniją iki amžių pabaigos. Nei sauga, nei Griūtis, o jos abi.
Dievas."
 
Edita
_________________________________________________________________________________________________________________________________
IMG 20200429 090314 BURST001 COVER R. Flick. Turtų voratinklyje. Alma littera, 2020.
Ankstesnės šio rašytojo knygos paliko gilų, nepakartojamą įspūdį. Čia spilkuojama atsikūrusios Lietuvos ekonomika, korupcija, emigracija.Gyvenimo patirties romanas kaip iš elitinės visuomenės krentama i dugną.

Zita

000000000002182808-5df87ecce2f93-asset-knyguklubas-9786094664427O. Pamukas. Moteris raudonais plaukais. Tyto alba, 2019.
Orhan Pamuk – žymiausias šiuolaikinis turkų rašytojas, 2006 metų Nobelio premijos laureatas. Autorius sugebantis derinti rytietišką literatūrinę tradiciją su vakarietišku mąstymu. „Moteris raudonais plaukais" – naujausias O. Pamuko romanas. Tai šiuolaikinė mito apie karalių Oidipą versija ir meilės istorija. Šulinių kasėjas Machmudas pasamdo šešiolikmetį Džemą pameistriu, liepdamas jam ieškoti vandens netoli nuo Stambulo esančiame miestelyje. Jie visas dienas leidžia kartu. Tarp meistro ir pameistrio išsivysto stiprus ryšys. Ramią įvykių tėkmę sutrukdo pameistrio meilė du kart vyresnei moteriai raudonais plaukais. Tada miestelyje ir įvyksta visi lemtingi įvykiai: meilė, nusikaltimo nuojauta ir tolesnis gyvenimas, bei mirtis. Skaitant tvyro mitai ir legendos, Turkijos politinė sistema ir požiūris į moteris, o ypač raudonplaukes.
 
Rita
______________________________________________________________________________________________________________________________
triusiu-medziotojas-lars-kepler z1Lars Kepler. Triušių medžiotojas. Obuolys, 2019.
Naujas Keplerio detektyvas. Labai labai rekomenduoju visiems detektyvų mėgėjams. Perskaičiau, atrodo, vienu įkvėpimu.

Edita


  9786094792113 Susan Meissner. Šilko siūlų dėžutė. Baltos lankos, 2019.
Tai puiki knyga. 93-jų metų žymi tapytoja pasakoja jaunai istorikei pilną netikėtų įvykių spalvingą savo jaunystės istoriją. Gilų įspūdį palieka stiprūs seserų ryšiai, paslaptingas mamos elgesys, tikslo siekimas bet kokiomis aplinkybėmis ir karo metai Londone. Ši žinia – ši istorija skirta mamos atsiprašymui ir skriaudos mažajai sesei išpažinimui.

Zita

ap viestojiT. Westover. Apšviestoji. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018.
Ji visada svajojo apie tokį tėvą, kuris būtų „seniai laukiams gynėjas, fantastiškas kovotojas, kuris nenublokš... į pūgą, o sudužusią sudės vėl į krūvą". Bet deja, tokio tėvo ji neturėjo... „Visas pasaulis klydo, bet tėtis visada buvo teisus..." Jos gyvenimą pasakojo kiti ir jai buvo sunku tikėti, kad ir ji turi savo balsą. Ji niekino save. Visi jie: mama, ji ir brolis buvo „sudaužyti, susipjaustę, sukrėstomis smegenimis, nusideginę kojas ir kiaurai prasikirtę galvas..."

Jurgita

kelly-jis-pasake-ji-pasake 1556202689E. Kelly. Jis pasakė. Ji pasakė. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019.
Esu nepakenčiantis melo žmogus. O ši knyga - visas melų voratinklis, kurio nebeįmanoma išnarplioti, nes jame jau skęsta visi. Norėjosi kuo greičiau baigti skaityti, kad visi melai išaiškėtų, nors jaučiau, kažkam tai blogai baigsis.

Edita
 
000000000001111720-5cc7e1356f44a-asset-knyguklubas-dvi-undines-stiklineje F. Brunini. Dvi undinės stiklinėje. Alma littera, 2019.
 
„Gyvenimas paleidžia mus į pasaulį be instrukcijų. Galime išmokti tik nežinodami taisyklių"... Tos taisyklės tarsi pateikiamos poilsio namuose. Tai 4 pagrindinės taisyklės: 1. Žmogus, kuris ateina, yra tas kurio lauki. 2. Visada nutinka tai, kas turėjo nutikti. 3. Akimirka, kai tai nutinka, tam yra pati tinkamiausia. 4. Kai kas nors baigiasi – baigiasi. Čia atvykę poilsiautojai atgyja naujam gyvenimui. Jie pradeda suvokti tų taisyklių esmę. „Skausmas ilgai tūno širdyje, kol kraujas juos iš ten išplauna, paverčia gyslomis, kūnu, istorija". Prapuola skausmas, virsdamas istorijomis ir ateina laikas svajonėms, kurias išdrįstame įgyvendinti. „Tikrieji troškimai – lyg drabužiai spintoje. Velkamės vis tuos pačius, su kuriais jaučiamės patogiai ir saugiai". Kartais mes nedrįstame apsivilkti ryškių drabužių, nes bijome. Kartais reikia tiesiog išdrįsti...

Jurgita

1554115399 Morris auswitzotatuitruotojas 72max H. Morris. Aušvico tatuiruotojas. Baltos lankos, 2019.

Sukrėtė giliai.Nors atrodo, nemažai skaityta, filmų žiūrėta šia tema...
Noras išgyventi didžiulis.Viltis, meilė koncentracijos stovykloje.
Knyga išversta daugiau kaip 45 kalbomis.Parduota daugiau kaip trijų milijonų tiražu.
Rekomenduoju.

Edita


uznuodytaskraujas3d1Araldur Indridason. Užnuodytas kraujas. Obuolys, 2012.
Romanas prasideda nuo iš pirmo žvilgsnio banalios buitinės žmogžudystės - randamas senolis pelenine suknežinta kaukole. Tačiau toliau ne viskas taip paprasta, įvykiai rutuliojasi vienas po kito.... Knyga detektyvų mylėtojams.
 
Giedrė

 1544435145 motinos-pienas-1 N. Ikstena. Motinos pienas. Tyto alba, 2019.

Perskaičiau neatsitraukdama, nors iš pradžių atrodė bus šiaip sau. Gal labiausiai mane palietė toks nelaimingas mamos ir dukters santykis. Ne tai, kad moteris prarado gyvenimo džiaugsmą ir prasmę netekusi turimos dabarties ir turėjusios būti ateities. Mane sukrėtė jauna mergaitė, besistengianti visą savo gyvenimą įkvėpti motinai gyvenimo džiaugsmo.

Edita


 roziu dvarasI. Buivydaitė. Rožių dvaras. Alma Littera, 2019.

Kartais reikia kažko netekti, kad galėtum atversti kitą knygos puslapį, kad galėtum kažką suprasti ir įvertinti. Puiki knyga, parodanti, kad nereikia sustoti atsidūrus gyvenimo kryžkelėje, kad reikia gyventi toliau ir bandyti atrasti save iš naujo. Knyga, kuri įrodo, jog gyvenimas ties išsiskyrimo riba nesustoja...
 
Jurgita

 amzinai-manoA. Hall. Amžinai mano. Alma Littera, 2019.
Pasižiūrėjus į viršelį galima pagalvoti, kad tai erotinis romanas. Deja, tikrai ne. Tai tikrai stiprus, įtempto siužeto kūrinys, kuris tiek įtraukia, kad nebesinori padėti knygos į šalį. Knygos pabaiga taip pat verčia susimąstyti. Nėra visiškai aišku kaip ji baigėsi, nes intriga išlaikyta ir paskutiniuose sakiniuose. Tuos paskutinius sakinius skaičiau net kelis kartus, kad suprasčiau kaip ji baigėsi. Tai šiurpulį kelianti istorija.


Jurgita


 9786094791307V. Grimaldi. Ir tada tu suprasi, kur slypi tavo laimė. Baltos lankos, 2018.

Atvykusi į dirbti į senelių namus „Eglūnai" Žiulija tikisi atrasti ramybę bei geriau suvokti save. Tačiau čia ji atranda daug daugiau: draugystę, pasitikėjimą ir kitus žmones. Skaitydama šia knygą ne kartą prisiminiau savo brangiąją, jau mirusią, močiutę. Supratau, kad bendravimas su vyresniais žmonėmis gali būti labai stiprus, padedantis susivokti ir pajusti gyvenimo džiaugsmą. Kartais seni žmonės labiau įvertina gyvenimą, nes „dažnai tik į gyvenimo pabaigą suvokiame gyvenimo vertę". „Gyvenimas – tai dabartis. Čia ir dabar. Iš vakarykštės dienos reikia pasiimti tik teigiamus dalykus. Iš rytdienos nereikia nieko tikėtis. Praeities nepakeisi, ateities nesužinosi". Knygoje gausu pamąstymų apie gyvenimą, kurie priverčia susimąstyti.


Jurgita


  1462886251 knyguvagileM. Zusak. Knygų vagilė. De Libris, 2011.

Stipri ir įdomi knyga. Vokietija, žydai, Hitleris... Neleistina vokiečių ir žydo draugystė, apie kurią sužinojus grėsė mirtis. Knygoje aprašyta vokietaitės ir žydo draugystė, kuri žydui padėjo išgyventi sunkiu laiku. Jį skatino nepasiduoti labai parasti dalykai: mergaitės nupiešti piešiniai, jos pasakojimas, prakiuręs kamuolys... Kartais mums reikia tiek nedaug, kad išdrystumėm kovoti ...
 
Jurgita

 000000000001111381-5c320d2774d48-asset-knyguklubas-vergasA. Dilvar. Vergas. Alma Literra, 2018

Knyga, kuri priverčia susimąstyti apie gyvenimą. Kiekvienas mes esame vergas: vaikystės traumų, netenkinančių santykių, darbo, kurio nemėgstam... „Kada galų gale pradėsi džiaugtis savo gyvenimu? Kai išsispręs visos tavo problemos? Atsibusk, broli Atsibusk, sese!... Neįprask prie gyvenimo, neįprask kasdien pabudęs būti nuobodus, prastai nusiteikęs ar susirūpinęs".


Jurgita


 -melo-kainaErika Amber, Melo kaina. Alma Littera, 2019.

Nuostabi knyga apie praradimus, kurie tempia į pražūtį, apie melą, kuris mus skandina. Apie žmones, kurie visiškai atsidavė darbui dėl praradimų. Apie moterį, kuri gyvena „pakirptais sparnais" ir negali skirsti. Kol vieną dieną du žmonės gauna po voką, kuriuose nuotrauka. Nuotraukos antroje pusėje klausimas „Ar pameni?". Knyga prikaustė taip, kad negalėjau atsiplėšti iki pat galo.


Jurgita


 9789955237587Sarah Jio. Gegužės pūga. Baltos lankos, 2014.

„Knygiaus" dėka pažinau šią rašytoją. Tai tik antra perskaityta jos knyga, tačiau noriu absoliučiai visas perskaityti. Labai emocionali kaip ir skaityta „Amžinai", mėgstu paverkti skaitant ir dar po to ilgai neužmiršti.

Edita


1462883399 img0008-001 Petra Van Cronenburg. Levandų bliuzas. Alma littera, 2007.

Kaip visada norisi dėkoti už knygą, kuri patiko.
Jei ne levandų ūkis Biržų rajone , gal ir nebūčiau atradusi šio poezijos romano.Kitaip niekaip neišeina pavadinti, nes tiesiog kaip eilės, kurias skaitai ir lyg skraidai...
„Mūsų širdyse plasnoja pavasarinė aguona ir cikadų naktys".

Edita


 

 000000000002180479-5c9cc858f2879-asset-knyguklubas-9789955138112 L. Jewell. Tada ji dingo. Leidykla: Jotema UAB, 2019.

Visą laiką skaitant lydėjo baimė ir šiurpas.Tikras detektyvas. Man perskaityti knygą per tris dienas, tai tikrai daug. Visiems detektyvų mylėtojams būtinai reikia perskaityti.

Edita

 

Mockup beiseities mockup2T. Adams. Be išeities. BALTO leidybos namai, 2018.

Trileris neleidžiantis atsikvėpti iki paskutinio sakinio. Įtampa visą laiką. Siužetas apie atrandamą pagrobtą vaiką ir bandymą jį išgelbėti. Iškart puoliau skaityti apie knygą, rašytoją. 2019m.knyga išversta į 28 kalbas, pasirinkta kaip 2018m.gruodžio mėn. knyga, o ,, Twentieth Century Fox'' statys filmą. Būtinai verta skaityti, o po to filmą žiūrėti.

Edita


 eni-beni M. J. Arlidge. Eni beni. Alma littera, 2016.

Ačiū bibliotekininkei Ritai už šią knygą. Knyga verta detektyvo vardo. Intriga iki pat galo. Buvo net šiurpu, nemalonu. Visada džiaugiesi sugautu nusikaltėliu, nes visi atsikvepia. Čia atvirkščiai. Dar pasidarė sunkiau ir pagrindinei veikėjai, ir man.
Edita


 

1462873311 tuktukindijaMartynas Starkus. Tuk tuk Indija. Tyto alba, 2010.

Labai labai patiko. Skaičiau net garsiai visai šeimai atostogų metu .Starkaus jumoras ir lengvumas pavergė .Daug juokiausi, buvau ir šoke dėl kultūrinių skirtumų. Įdomu buvo paskaityti apie Mumbajaus teroristinius išpuolius, nes visai neseniai filmą mačiau.
Edita


 

bejegiai-1Kati Hiekkapelto. Bejėgiai. Sofoklis, 2018.                                                 

Šis detektyvas tiems, kas nenori labai šiurpių vaizdų, didelių netikėtumų. Susiskaitė labai lengvai, nesulaukus kažko netikėto. Bet kadangi tai antra autorės knyga su ta pačia pagrindine veikėja, tai norėtųsi skaityti ir kitas, sekti ne tik nusikaltimus su jų ištyrimais, bet ir tų veikėjų gyvenimus.
Edita


 

KvepalaiP. Suskind. Kvepalai. Alma littera, 2015.

Nors buvau mačiusi filmą, bet gavusi knygą dovanų, ją perskaičiau. Man trukdė į knygą įsigilinti, įsijausti matytas filmas. Visgi siūlyčiau paskaityti, kas neskaitė. Žavi rašytojo fantazija, sukūrusi tokį žmogaus paveikslą .Labai įdomu buvo skaityti apie kvepalų gamybą, augalų rinkimą ne bet kokiu metu, iš jų gaunamus įvairius kvapus. Kadangi turinį žinojau, labai kreipiau dėmesį į kitokius dalykus. Ar visi patikėtumėm, kad galima išgauti kvapus iš stiklo, geležies, net žmogaus. Patiko, kad knyga neparašyta šiurpiai.
Edita


1504506335 cdb Angelai-neverkia p1 J. Herlyn. Angelai neverkia. Alma littera, 2017.

Visada labai džiaugiuosi susipažinusi su dar viena rašytoja(u). Neslėpsiu, iš pradžių netiko, nervino, bet tik iš pradžių. Vėliau kaip įsiskaičiau, net ašara ištryško, gerklėj gumulas stovėjo. Skambinau sesei, kuri skaitė šią knygą, pasišnekėti. Mylėti - tai būti dėkingam už tai, kad esi. Kas mes būtume be meilės?

Edita


musu sirdziu chemija K. Sutherland. Mūsų širdžių chemija. Balto, 2016.

Tai pasakojimas apie keistą ir sudėtingą meilės istoriją... Čia pavaizduota meilė pralenkia laiką ir peržengia erdvę. Pasakojimas nuolat lydimas keistų dalykų, kuriuos skaitytojui leidžiama suvokti tik pasakojimo pabaigoje. Istorija baigiasi kitaip nei tikėjausi. Knyga, kurią padėjus į šalį pradedi galvoti, kad „istorijos su laiminga pabaiga - tik paprasčiausiai dar nepasibaigusios istorijos". Na ir viena iš knygoje rastų citatų, apibūdinančių čia aprašytą meilės istoriją. „Ir visą laiką taip aš ją mylėjau, kaip ji mylėjo jį: slapta, tarp sielos ir šešėlio". Knyga, kurią perskaičiusi dar ilgai galvojau, kodėl?...

Jurgita                                                                                  


 

miglos vaikai1B. Sanderson. Miglos vaikai. Alma littera, 2018.

Ilgai skaičiau, nes knyga 740 psl. Emocijas reiškiau garsiai. Tai fantastinė knyga. Man ji tokia vyriška, nors šiek tiek romantikos vis gi yra. Įspūdingas pasaulis, įspūdingi veikėjai. Magai, valdantys įvairius metalus. Tikrai skaitysiu antrą dalį.

Edita


 

liucijaJ. Lago. Liucija. Alma Littera, 2017.                     

Savotiškai įdomi knyga, kurioje gausu įvairių patarimų, šių dienų apibendrinimo ir palyginimo su praeitimi. Perskaitai ir susimąstai. Taip, tai yra tiesa. „Nepatvarūs šiandien visi, net žmonės yra su garantija – iki pirmo konflikto, pirmo rimto pokalbio. Dažnai būna, kad padėties taisyti nebeapsimoka...“ Verta dėmesio knyga, kurioje yra iš ko pasijuokti, yra eilučių, kurias norisi perskaityti net kelis kartus.

Jurgita                          


 

vandens-istorija-1M. Lunde. Vandens istorija. Tyto alba, 2018.

Perskaičiau šią knygą per dvi dienas. Tai reiškia, kad kaip reikiant užkabino. Norvegų rašytojos knyga apie vandenį – reikalingiausią gyvybei elementą. Kas būtų, jei vandens nebebūtų? Viena istorija pasakoja 2017 m., kaip moteris kovoja prieš galingą industriją, parduodančią kalnų ledą. Kita istorija 2041 m., kai Europa dūsta nuo karščio, ieško vandens. Šios dvi istorijos glaudžiai susijusios.

Edita 


 

vargai-vartus-kilnojaB. Buivydaitė. Vargai vartus kilnoja. Vaga, 1982.
Jei ne viešnia, kuri atvažiuos į „Knygių", nebūčiau paėmusi į rankas šios knygos tikrai. Kadangi bus kalbama mūsų susitikime apie šią rašytoją, tai knygą perskaičiau ir labai džiaugiuosi. Autobiografinė knyga. Joje radau sakmę apie Puntuką, apie tai, kaip pirtį galima pasidaryti namuose, kaip grūsti avižas. Tik knygos gale supratau, kodėl gimusi Genute, ji vis dėlto yra Bronė.


Edita


 

 kaip-sustabdyti-laikaM. Haig. Kaip sustabdyti laiką. Tyto alba, 2018.

Knyga, kuri priverčia susimąstyti, apie gyvenimo vertybes. Kas svarbiau – gyventi nuo visko apsaugotame pasaulyje, kuriame negali įsimylėti, kuriame privalai neprisirišti prie žmonių ir vengti viešumos?... Skaitant knygą dažnai iškildavo klausimas ar norėtųsi sustabdyti laiką ir nebesenti? Ar tikrai tie, kurie gyvena labai ilgai yra palaiminti? „Palaiminti? Juk tai prakeiksmas". Gyvenantiems labai ilgai yra paruošti kitokie išbandymai. Jiems dažnai kiša koją skaudi praeitis... „Sustabdyti laiką gali neleisdamas jam tavęs valdyti. Yra tik dabartis. Praeities neužversi. Daugiausia ką gali padaryti – su ja susitaikyti".

Jurgita


 

 sugrizimas-i-aliaska 1538990934K. Hannah. Sugrįžimas į Aliaską. Jotema, 2018.

Prieš karą ši šeima buvo laiminga. Po kariuomenės Vietname viskas pasikeitė. Siekdami pabėgti nuo nemalonių prisiminimų jie patraukė į Aliaską. Aliaska – tai vieta, „kur baigiasi žemė ir prasideda jūra... Aliaska. Didinga ir vieniša... Aliaska pavergia nedaugelį; dauguma žmonių pripratę prie civilizacijos, kad sugebėtų čia išgyventi. Tačiau kai Aliaska suleidžia savo nagus tau į širdį, tu tampi jos nuosavybe. Tampi laukiniu. Įsimylėjusiu žiaurų grožį ir didingą vienatvę".
Tačiau pabėgti nuo problemų neužtenka, nes „kartais norėdamas žengti į priekį, turi sugrįžti atgal. Kartais sugrįžti atgal skausmingiau, nei žengti į priekį". Nuostabi knyga, kuri tarsi kviečia aplankyti Aliaską, kad sugebėtume įvertinti tai ką turime, kad suprastume, kas iš tikrųjų gyvenime yra svarbiausia.
Jurgita

 

aklumasJ. Saramago. Aklumas. Alma littera, 2007.

Galiu šokinėti iš malonumo atrandant vis naujus ir naujus rašytojus. Tikriausiai šios knygos, o gal ir autoriaus nebūčiau paėmusi skaityti, jei ne būsima išvyka į spektaklį pagal šią knygą. Labai labai verta perskaityti. Aklumo epidemija. Taip trumpai apie knygą. Jei plačiau, tai žmogiškumo degradavimas apakus.
Edita


51631925 2257902434469333 973267961827557376 n A. Ledig. Eik su juo. LRSL, 2017.

Nuo pat pirmo puslapio įsiurbė mane ši knyga. Pirmą kartą noriu padėkoti ne tik autorei, bet ir vertėjui. Tas rašymo stilius toks puikus! Net siužetą antroj vietoj palieku. Žodžiu, patiko labai. Be abejo, siužetinės linijos visos taip pat labai puikios. Apie ką ši knyga net nekalbėsiu, o siūlysiu paskaityti.
Edita


51090798 1900184476745651 8804992323294330880 nD. Chamberlain. Pribuvėjos išpažintis. Alma littera, 2012.

Man tai pirma šios rašytojos perskaityta knyga. Kam patinka Jodi Picoult knygos, tai tikrai patiks ir ši. Jautrus pasakojimas iki pat paskutinio puslapio pavergiantis.
Edita


 

50623461 277742609570029 5386217051670970368 nSarah J. Maas. Įkalinta tamsoje. Alma littera, 2017.

Tai antra „Užkerėtas dvaras" knyga. Labai labai lauksiu ir trečios, kuri, man atrodo, turėtų būti, nes dar tamsa nenugalėta. Tam, kam patinka „Žiedų valdovas", „Haris Poteris", būtinai turi paskaityti. Stebuklingas pasaulis, kuriame žmonės ir fėjos. Apie sutinkamą savo porą tikrąja prasme, apie pasiaukojimą vardan savo tautos, šeimos, apie laisvę kiekvieno iš mūsų sprendžiant savo norus, savo veiksmus.
Edita

kur-isnyksta-dingusieji z1E. Rowley. Kur išnyksta dingusieji. Jotema, 2018.

Sofija – šešiolikmetė moksleivė pabėga iš namų, palikdama tėvams raštelį, kad nesijaudintų. Praeina dveji metai, bet Sofija negrįžta. Keitė, Sofijos mama, netiki, kad dukros nebėra gyvos. Nors ją paliko vyras, policija uždarė bylą, bet Keitė nepasiduoda ir pati toliau ieško... Tai knyga, kurią norisi skaityti greičiau, kad pagaliau viskas išaiškėtų.
Nijolė


 tau galas 1517814205P. James. Tau galas. Jotema, 2018.

Net nežinau, kiek esu skaičiusi Peter James knygų! Šis rašytojas yra mano vienas mylimiausių. Visuomet laukiu detektyvo Rojaus Greiso asmeninės linijos, pergyvenu ne tik dėl įvykdytų nusikaltimų išaiškinimo, bet ir dėl pačių tyrėjų asmeninių gyvenimų.

Edita


 1514975164 paluzusi B. A. Paris „Palūžusi". LRSL, 2017.

„Jei negali pasitikėti savimi, kuo tada pasitikėti?"
Po įvykusios kraupios žmogžudystės pagrindinės romano veikėjos gyvenimas primena košmarą. Ji nuolat kažką pamiršta: piniginę, susitikimus, planuotas pirkti dovanas, kurioje vietoje paliko automobilį ir pan. Todėl yra įsitikinusi, kad paveldėjo motinos ligą – ankstyvąją demensiją, dar vadinamą silpnaprotyste. Ji priversta gerti vaistus, kurie ją nuolat migdo, ir ji nebegali kontroliuoti savo gyvenimo.
Bet romano viduryje pradeda aiškėti visai kitokia tiesa...
Tai puikus psichologinis trileris, kuris neleidžia knygos padėti į šalį. Rekomenduoju perskaityti.

Jurgita


 as-keliauju-viena z1S. Bjork. Aš keliauju viena. Alma littera, 2018.

Atrodė, kad detektyvas bus nuspėjamas, tačiau labai klydau. Pabaigoje tiek daug linijų, o jose atskiri veikėjai turėjo savo užduotis narpliojant žmogžudystes. Ką reiškia puiki komanda, kurios dėka viskas išaiškėjo!
Edita


1506336668 21764895 10155800488138854 555202141306682225 nR. Sagė. Laimingi žmonės keliauja dviračiais. Alma littera, 2017.

Knygos pasakojimas tarsi sudarytas iš dviejų dalių. Vienoje jų – pagrindinėje temoje – pasakojama apie emigrantų gyvenimą Olandijoje, kitoje – šalutinėje temoje – pagrindinės herojos Godos meilės istorija. Knyga nebuvo kažkas vau, bet verta paskaityti, ypač tiems, kurie galvoja emigruoti iš Lietuvos, kurie domisi emigracijos temomis. Informacijos ras ir tie, kurie domisi olandų kultūra. Tai jautrus pasakojimas, kuris parodo, kad norėdamas išgyventi, privalai perlipti per savo principus ir net su aukštuoju išsilavinimu, daryti tokius darbus, apie kuriuos nebūtum išdrįsęs pagalvoti – vienas iš jų valyti tualetus... Ir nors Olandai apibūdinami, kaip laimingi žmonės, kurie labai mielai visus priima ir yra draugiški, tačiau emigrantai ten visada jaučiasi kaip svetimi.

Jurgita


45189661 484449538730806 3307536172707741696 n A. J. Rich. Ranka, kuri tave maitina. Sofoklis, 2018.

Kriminalinis romanas, psichologinis trileris, detektyvas – taip galėčiau pasakyti apie šią dviejų amerikiečių rašytojų, pasivadinusių A. J. Rich, knygą. Žmogus, kurį myli, pasirodo yra ne tas, kuo jį laikai. Knyga įtraukia nuo pradžių, o į pabaigą labai įtampa padidėja. Man, auginančiai šunį, labai jautri buvo per visą knygą einanti svarbi šunų linija. Graudu buvo skaityti apie gyvūnų prieglaudas. Verta paskaityti.

Edita


1525070443 000000000001111065-5ae2bc695b166-asset-knyguklubas-nutles fontanasV. Fox. Nutilęs fontanas. Alma littera, 2018.

Istorija, kuri nutiko senoje Barbarosos pilyje Italijoje, sužavės kiekvieną. Paslaptingas dvaras, jame gyvenantys žmonės su savo praeitimi ir kažką slepiantis apleistas fontanas... Pilies patalpa panaši į bažnyčią, jos grožis gniaužia kvapą – bet drauge ji kažkokia tragiška. Pilis, kurioje vidurnaktį pasigirsta keisti garsai ir paslaptingi vaizdai... Kaskart tuo pačiu metu 3 valandą ir 12 minučių nakties. Įvykiai pasakojami keliaujant iš dabarties į praeitį. Kiekvienas skyrius užbaigiamas netikėtai, todėl knygą buvo sunku padėti į šalį, nes norėjosi sužinoti kas įvyko toliau. Bet norint tai sužinoti, reikėdavo kaskart sugrįžti į dabartį...

Jurgita

nakties-muzika-1 z1J. Moyes. Nakties muzika. Jotema, 2017.

Istorija apie moterį, kurios vyras žūsta autoavarijoje ir ji priversta su savo vaikais išsikelti į seną namą ir atsisakyti visų patogumų. Nepalūžti jai padeda smuikas. Kiekvieną kartą susidūrusi su kažkokiais sunkumais į rankas ji ima smuiką. Kai ji pradeda griežti, užsimiršta ir visa pasineria į muziką. Ir tada ji groja ištisas valandas, užhipnotizuodama visus aplinkui esančius. Mane labiausiai tai ir sužavėjo, kad ją nuolat lydėjo muzika. Grodama ji pasinerdavo į savo išgyvenimus. Kiekvienoje situacijoje ją lydėjo vis kita melodija... Vis kita muzika, kuri suteikdavo jai vilties ir sugrąžindavo į realų pasaulį. Tai knyga, kuri privertė nesustoti ir išspausti ne vieną ašarą.

Jurgita

000000000002172570-59de871192bc3-asset-knyguklubas-cdb paris-anapus-uzdaru-duru p1B. A. Paris. Anapus uždarų durų. LRSL, 2017.

Knygą pradėjau skaityti norėdama sužinoti, kas slepiasi už tų uždarų durų.
Tobula santuoka: vyras išvaizdus, turtingas ir visada ir visur lydintis žmoną, beprotiškai ją mylintis, kiekvienos moters svajonė. Ji – nepriekaištinga žmona. Visi jiems pavydi. Bet....
Nesinorėjo patikėti, kad taip būna realiame gyvenime. Skaičiau knygą norėdama įsitikinti, kad čia tikrai kažkas slepiasi. Kaip yra pasakęs E. M. Remarkas „Gyvenimas nenumatė padaryti iš mūsų tobulybės. Tobulybių vieta muziejuje", bet ne čia, ne gyvenime... Skaičiau su didžiuliu susidomėjimu, nes įtampa visą laiką augo ir kiekvieną kartą prieš atverčiant naują puslapį, kildavo klausimas – kas dar?
Jurgita


43712430 572787876511387 8145229396089765888 nJ. Melnikas. Rojalio kambarys. LRSL, 2018. (2-asis leidimas)

Skaičiau šią knygą, nes draugė išgirdo, jog ji labai gera. Ir iš tikro, šiemet ji buvo išrinkta viena geriausių šimtmečio lietuvių literatūros knygų. Knyga išversta į anglų kalbą ir išleista Didžiojoje Britanijoje. Kas mes tokie? Kodėl esame? Kas mūsų laukia? – pagrindiniai laikui nepavaldūs klausimai, kuriuos kelia šio unikalaus autoriaus kūryba. Knygoje gausu pačių netikėčiausių situacijų. Kas nutiktų mūsų gyvenimui, jei žinotume savo mirties datą? O jei staiga pasenę, pradėtume jaunėti? Galbūt esame tik kažkieno kuriami personažai? Kuo tapsime, jei mūsų gyvenamoji erdvė ims trauktis, o namuose pradės dingti kambariai? Skaitant darėsi net baisu ir galvą pradėjo skaudėti nuo įtampos. O kas būtų, jei?... Verta išgyventi kiekvienam.

Edita


 

 vis-dar-as 1527850743 z1 J. Moyes. Vis dar aš. Jotema, 2018.
„Aš prieš tave", „Po tavęs", „Vis dar aš". Visiškai nieko nesitikėdama skaičiau trečią knygą ir savo dideliam nustebimui nuo pat pirmo puslapio „užvežė". Labai labai patiko vėl susitikti Luisą Klark. Įsitempusi sekiau jos naują gyvenimą, naujus potyrius ir be abejo savęs ieškojimą. Žinau, kad bus nuomonių kitokių, jog neverta skaityti, pirma knyga geriausia ir t. t. Bet man laaabai patiko! Kažkuo labai artima Luisa Klark ir jai visi nutikę įvykiai atrodo buvo.
Edita


 kas-liko-nutyleta z1K. Lonsdale. Kas liko nutylėta. Alma littera, 2018.
Vieną dieną Eimės sužadėtinis Džeimsas Donato pradingsta be žinios: įvykus nelaimei jūroje jis iškrenta per laivo bortą. Visos svajonės apie nerūpestingą ateitį sudūžta. Eimė vietoj iškilmingų vestuvių turi dalyvauti mylimojo laidotuvėse ir baltą suknelę pakeisti gedulo drabužiais. Tačiau mylimojo dingimo aplinkybės ir mirtis jau kelia daug klausimų.
Eimė bando atsitiesti ir gyventi toliau, tačiau jai ramybės neduoda Džeimso mirtis. Ji ima aiškintis, kas nutiko laive tą dieną. Painios įvykių gijos ir šešėliuose tūnančios praeities istorijos veda Džeimso ir jo šeimos paslapčių link. Eimė ima abejoti praeitimi ir viskuo, ką ji patyrė su sužadėtiniu. Ar pavyks jai praskleisti paslapties šydą ir sužinoti tiesą? Ar toji tiesa išlaisvins ją ar pražudys? Romanas intriguoja iš pat pradžių. Tai netekties, skausmo ir išgijimo tema.
Rita


 

43241509 717139538619767 4150514261501673472 n S. J. Maas. Užkerėtas dvaras. Alma littera, 2016.

Po sunkių istorinių knygų, ši buvo atgaiva sielai. Labai greit susiskaitė su dideliu malonumu. Stulbinamas fėjų fantastinis pasaulis, sudėtingi charakteriai, įtemptas siužetas, erotinė romantika. Perskaičiusi knygą, puoliau internete ieškoti straipsnių apie rašytoją ir jos knygas. Jaunutės rašytojos originali fantastinė istorija su išbarstytomis pasakų užuominomis. Fėjos paimtos iš airių, anglų, škotų, hindų mitologijos. Merginą Feirę stipriu charakteriu, jos mylimąjį Tamliną nekantrauju sutikti antroje knygos dalyje „Įkalinta tamsoje''.

Edita


  000000000002145469-59de803b1170c-asset-knyguklubas-cdb 9786094033780 saugus prieglobstis p1N. Sparks. Saugus prieglobstis. Obuolys, 2013.
Keitė, žeminta, daužyta, pabėga nuo vyro policininko į mažą miestelį ir sutinka našlį Aleksą su dviem jo vaikais. Ir viskas labai gerai, kol jos nesuranda buvęs vyras. Keitę palaiko plepi kaimynė Džo.
Nijolė


  000000000002174675-5a1c1d504ea73-asset-knyguklubas-vandenines moterysS. Daukantaitė. Vandeninės moterys. Tyto alba, 2017.
Gražuolė Dija, nutapiusi didelę pilką depresiją, o vėliau radusi laimę, Ingrida, kuri niekad nesilakuoja nagų ir kalba formulėmis. Mona – upė ištaškyta į skirtingus charakterius ir Elvyra, kuri serga alzheimerio liga. Knyga tiems, kas turi tokių ligonių.
Nijolė


 radybos S. Kingas. Radybos. Alma littera, 2018.

Šią S. Kingo knygą galiu pavadinti šiek tiek detektyvu. Gyvenimiškai šiurpi, skausminga, ieškanti išeities iš beviltiškų situacijų. Apie žmogų, maniakiškai įsimylėjusį rašytojo sukurtą veikėją .Dėl tos meilės nusikaltimai seka vienas po kito.
Edita


 000000000001108702-59de8a3456c67-asset-knyguklubas-59de4fbecaae962feda64-originalR. Šepetys. Tarp pilkų debesų. Alma littera, 2011.
Skaudi knyga apie tremtį. Apie meilę Lietuvai, šeimai, apie viltį ir tikėjimą. Būtinai reikia perskaityti tiems, kas neskaitė, o spalio mėnesį žiūrėti pagal šią knygą sukurtą filmą.
Edita


knygos-virselis-581b1a229e589K. Webb. Primiršta daina. Tyto alba, 2016. 

Romanas  įtraukiantis nuo pirmojo puslapio. Tai pasakojimas apie jauną dailininką, kuris bando išsiaiškinti vieno paveikslo kilmę. Dailininkas nukeliauja  į nuošalų Dorseto kaimelį, kuriame atskleista tiesa pakeičia ir jo gyvenimą.

Giedrė


 000000000001111171-ab5dd4e291a7d6fa3f8144ac9a718498-asset-knyguklubas-cdb likimo-kalavijas p1A. Sapkowski. Raganius: Likimo kalavijas. Alma littera, 2017.

Stebuklinga magijos šalis iš tiesų pakeri. Kokią fantaziją rašytojo mes skaitome knygoje!! Nesitikėjau, bet įsijaučiau vis smarkiau ir smarkiau...

Edita


  000000000002175280-5a71d588ae800-asset-knyguklubas-9789955137375-lietaus-prieglobstis J. Moyes. Lietaus prieglobstis. Jotema, 2018.

Gal pavargote nuo įtampos detektyvuose? Jei taip, tai ši knyga tiks. Ji kaip gyvenimas: apie santykius tarp šeimos narių, neišsikalbėjimą, nesupratimą, apie meilę, pareigą.

Edita


 is antro zvilgsnio J. Picoult. Iš antro žvilgsnio. Alma littera, 2012.

Patiks tiems, kurie tiki anapusiniu pasauliu, mistiniais reiškiniais. Taip pat tiems, kurie ieško knygoje tikrų veikėjų, įvykių, istorinių faktų. Tikriausiai knyga bus šių metų viena tarp geriausių.

 Edita


 imageA. Sapkowski. Raganius. Paskutinis noras. Alma littera, 2017.

Ši knyga fantastikos mėgėjams. Geraltas - raganius profesionalas, kurio darbas - sunaikinti tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, - siekia gėrio. Vaizdinga, išradinga, kupina humoro knyga.

Edita


 likimo upėA. Čepulis. Likimo upė. Alma littera, 2003.

Autorius pasakoja nuo 1886 metų apie Žemaitijos kaimą, jo žmones, savo gyvenimo džiaugsmus, atradimus, klystkelius. Romane / I ir II dalys/ dominuoja šviesus, išmintingas ir kandžiai vertinantis situacijas motinos paveikslas. Knyga nuostabi. Galima apsiverkti ir juoktis iki ašarų...

Zita


  jūros katedraI. Falcones. Jūros katedra. Alma littera, 2008.

Mėgstu keliauti. Ši knyga pažadino svajonę pamatyt  Šv. Šeimynos katedrą  Barselonoje. Katedrą pamačius, jos statymo aprašymas plaukė prieš akis ir dar labiau virpino širdį. XIV amžiuje Barselonos klestėjimo laikai.  Neturtingiausi miesto gyventojai už savo pinigus nusprendžia pastatyti didžiausią pasaulyje šventovę- Jūros katedrą.Valstiečio Bernato ir jo sūnaus Arnau  gyvenimo istorija nepalieka abejingų kurie skaitė šią knygą.

Zita


 

  granauskas trys vienatves-500x500R. Granauskas. Trys vienatvės. LRSL, 2011.

Tai autobiografinė knyga. Dešimt novelių – dešimt pasakotojo gyvenimo tarpsniu. Stebim rašytojo kelią į pripažinimą brendant per sovietmečio bruzgynus: humoras, įprasminantis komiškas ir absurdiškas situacijas. Odė lietuvių kalbai, kaip išraiškos priemonei! Knyga, kurią
perskaičius jaučiuosi turtingesnė.

Zita


 slepikas mano vardas maryte-500x500A. Šlepikas. Mano vardas – Marytė. 2012.

Karus kažkas pradeda, kažkas tampa nugalėtojais, tačiau našlės ir vaikai pralaimi visada. Labai jautri, sukrečianti knyga.
Edita


 

  1512373808 diawara begimas i nezinia-500x500V. Prėskienytė-Diawara. Bėgimas į nežinią. LRSL, 2018.

Tai devyni apsakymai iš Malio. Lietuvė autorė 35 metus gyvenusi Malyje, pažindama Afriką, aprašo vietinių žmonių papročius, emigrančių, nutekėjusių į Malį, likimus. Labai įdomu buvo paskaityti.
Edita

 


 muraniT. N. Murari. Tadž Mahalis. Alma littera, 2015.

Prabangūs rūmai, pasakiški sodai, besaikės puotos, geidulių pritvinkę haremai, pavydas, išdavystės, intrigos, žiaurios kovos dėl valdžios. Ir nei laikui, nei mirčiai nepavaldi meilė, amžiams sujungusi gražuolės Ardžumand ir imperatoriaus Šahdžahano širdis...
Siūlau skaityti istorinių knygų mėgėjams.
Irena


 princeseI. Sundaresan. Šešėlių princesė. Alma littera, 2010.

Keturioliktojo Mogolų imperatoriaus Šah Džahano vaiko gimimas kainavo motinai gyvybę. Netekęs mylimos žmonos, imperatorius pražilo per vieną naktį, o savo kančią įkūnijo įspūdingu pastatu - Tadž Mahaliu. Meilė, klasta, intrigos...
Irena


 1473835771 9789955136163 nekaltuju kalte 1473762484R. Abbott. Nekaltųjų kaltė. Jotema, 2016.

Hugo Flečeris gauna išskirtinį išsilavinimą, tampa milijardieriumi, nestokoja visų dėmesio. Bet randamas
negyvas lovoje, pririštas nuogas. Prasideda tyrimas. Daug intrigų, įtariamųjų...
Nijolė


imageF. De Cesco. Sidabrinė kriauklė. Alma littera, 2014.

Draugė Franka Julijai pasiūlo kelionę į Japoniją, į Tokiją. Julija visada norėjo studijuoti japonologiją, tai
iškart sutiko. Tai Japonijos kultūra, gamta, papročiai, religija ir maistas.
Nijolė


  majos-istorija-1 L. Riley. Septynios seserys. Tyto alba, 2016.

Tai knygų serija apie įvaikintas seseris, kurios tėčiui mirus gauna laiškus apie savo šeimos šaknis. Kiekviena knyga – atskira vienos sesers istorija. Siūlau paskaityti.
Ilona


lakstingalaK. Hannah. Lakštingala. Jotema, 2016.

Knyga istorijos mylėtojams. Veiksmas vyksta antrojo pasaulinio karo metais. Rašytoją įkvėpė tikra moters, vedusios numuštus sąjungininkų lakūnus per Pirėnus, gyvenimo istorija. Romanas šlovina žmogaus dvasios stiprybę ir moterų ištvermę.

Edita


1462881290 moterisnarve3d1

 

 

 

 

J. Adler-Olsen. Moteris narve. Obuolys, 2013.

 

 

 

 

Ši knyga detektyvų mėgėjams. Nuo pat pirmo puslapio sudomino. Kaip nepasiduoti pačiose beviltiškiausiose situacijose, priversti protą dirbti, kad išgyventum. Labai patiko pats nusikaltimo tyrimas, abu pagrindiniai tyrėjai žavėjo savo asmenybėmis.

Edita


stiklo-skambesys-1K. White. Stiklo skambesys. Tyto alba, 2018.

Trys moterys, trys susipynę likimai. Trys istorijos apie baimę, santuokos iliuzijas, vienatvę dviese, neišsipildžiusias viltis ir meilę, kuri ateina į gyvenimą, nepaisydama tų, kurie ją atstumia. Ir smurtas prieš moteris einantis iš kartos į kartą. Rekomenduoju mėgstantiems skaityti šeimos istorijas.

Rita


                                                                                                                      

uzkeretas-dvaras p1 S. J. Maas. Užkerėtas dvaras. Alma littera, 2016.

 

Po sunkių istorinių knygų, ši buvo atgaiva sielai. Labai greit susiskaitė su dideliu malonumu. Stulbinamas fėjų fantastinis pasaulis, sudėtingi charakteriai, įtemptas siužetas, erotinė romantika. Perskaičiusi knygą, puoliau internete ieškoti straipsnių apie rašytoją ir jos knygas. Jaunutės rašytojos originali fantastinė istorija su išbarstytomis pasakų užuominomis. Fėjos paimtos iš airių, anglų, škotų, hindų mitologijos.  Merginą Feirę stipriu charakteriu, jos mylimąjį Tamliną nekantrauju sutikti antroje knygos dalyje „Įkalinta tamsoje''.

Edita

Papildoma informacija