Dar vienas „Knygiaus“ trečiadienis

Balandžio paskutinis trečiadienis buvo kaip tik toks, kai norisi jaukiai įsikurti kokiame kampelyje su arbatos puodeliu ir knyga. Knygų mylėtojų klubo „Knygius" narių neatbaidė nei apniukęs oras, nei pavasariniai darbai – visi nuotaikingai rinkosi į susitikimą abonemento „skaitytojų kampelyje".
Jau tradicija tapo pirmiausia susipažinti su naujai bibliotekoje gautomis knygomis. Buvo pristatyta keletas knygų, tai knygos detektyvų mėgėjams, knygos įvairių skonių skaitytojams ir naujausi istorinio pobūdžio romanai. R. Šerelytės romanas „Raganos širdis" susilaukė didelio susidomėjimo, nes sekančią dieną bibliotekos skaitytojai tikėjosi susitikimo su pačia rašytoja. Paskui aptarėme R. Šarknicko knygą „Šarkos sielos šauksmas". Tai labai jautri knyga, kurioje autorius dalijasi savo išgyvenimais tam, kad visuomenė sužinotų, kokį meilės stygių ir smurtą patiria vaikai, gyvendami globos namuose. Savo įspūdžiais apie šią knygą dalijosi skaitytojos Nijolė, Ingrida, Edita. Nuo šios liūdnos, bet mielos skaityti knygos perėjome prie kitų skaitytų knygų. Laimutė pasakojo apie perskaitytą J. Picoult knygą „Vienišas vilkas", kurios pagrindinis veikėjas tikrai neeilinis, jis gyvena su vilkais ir stengiasi juos pažinti, bet jo paties gyvenimas baigiasi tragiškai. Taip jau sutapo, kad šiame susitikime nagrinėtos knygos yra labai dramatiškos, bet liekančios ilgam atmintyje. Sekančiame susitikime dalinsimės mintimis apie E. Umbrasaitės knygą „Prancūzija Mon amour". Taip pradėsime 2018 metus, kurie yra paskelbti prancūzų literatūros metais.
Knygų klubas, kaip visada turi įvairių planų ateičiai. Vienas jų, tai klubo vadovės Editos pasiūlymas, sušilus orams pakeliauti Lietuvos rašytojų takais. Manau, kad norinčių tikrai bus ir klubo veikla pasipildys dar viena išvyka ir naujomis žiniomis apie lietuvių literatūrą. O kol kas atsisveikinome iki gegužės pabaigos, džiaugdamiesi maloniu pabendravimu ir papildę savo literatūrines žinias.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Foto N. Galvanauskienės