Emocingi pašnekesiai skaitytojų kampelyje

DSCF5210Nors už lango spaudžia šaltukas, abonemento skaitytojų kampelyje trečiadienio popietę tikrai nebuvo šalta. Padiskutuoti apie skaitytas knygas čia rinkosi knygų mylėtojų klubas. Tai kas gi čia vyko? Jau tradicija tapo susitikimus pradėti naujų knygų apžvalgomis. Bibliotekininkė Rita Senvaitienė pristatė keletą knygų, kurios turėtų sudominti klubo nares.

Šį kartą tai buvo visų mėgstamos rašytojos D. Chamberlain knyga „Apsimesk, kad šoki", ir detektyvų karalienės M. Higgins Clark „Dingusi nuotaka" – tai naujausios bibliotekoje gautos knygos trilerių gerbėjams. Taip pat populiarias knygas apie gyvenimišką išmintį, L. M. Spielman „Atleidimo akmenėliai" ir R. Vidac „Turtingiausias žmogus", bei kitas naujas knygas. Šios knygos tuoj pat surado savo skaitytojas ir jos „iškeliavo" kartu su klubo narėmis. O kas vyko toliau?

Vasario mėnesį knygų klube skaitoma knyga buvo P. Pukytės „Bedalis ir labdarys". Neseniai klubo narės vyko į Panevėžio J. Miltinio dramos teatrą žiūrėti tuo pačiu pavadinimu spektaklio. Kūrinio tema yra emigracija, kuri palietusi beveik kiekvieno lietuvio šeimą, todėl diskusija apie knygą ir matytą spektaklį buvo tikrai emocinga. Kiekviena norėjo pasidalinti savo mintimis ir išgyvenimais, savo gyvenimiška patirtimi. Savo mintimis dalinosi I. Kuzmickienė, E. Petrulienė, I. Kulbokienė, apie pačią knygą pasakojo A. Petrulienė. Karštas pokalbis išjudino visas susirinkusias, kiekviena turėjo savo nuomonę, savo požiūrį. Dalyvės aktyviai pasakojo ir apie kitas savo skaitytas knygas. Jas pristatė D. Baronienė, A. Petrulienė, I. Pocevičienė. Buvo kalbama apie J. Dicker knygą „Baltimorės knyga", N. Sparks „Dviese" ir naujai išleistą B. Tiškevič knygą.
Nepamiršome pakalbėti ir apie knygų klubo pavadinimą, sulaukta pasiūlymų, bet kol kas neapsisprendėme – palauksime daugiau minčių, kaip galėtų klubas vadintis. Z. Jurgelionienė pasiūlė pavasarį pakeliauti po vietas, kur rašytojai gyveno ir paskaityti jų kūrybą. Mintis tikrai verta dėmesio ir dauguma tikrai norėtų plačiau pažinti lietuvių autorių kūrybą.
Sušilusios nuo arbatos ir pokalbių, skaitytojos skirstėsi nešinos knygų glėbeliais ir mintimis apie sekantį susitikimą. O jis bus po mėnesio ir kalbėsime apie biblioterapiją ir knygas, kurios turėjo įtakos mūsų gyvenimuose.

Renginio akimirkos


Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė