„Skaitytojų kampelyje“ sausio susitikimas

DSCF5155

Visada smagu žinoti, kad knyga yra tas magnetas, kuris traukia žmones į biblioteką, traukia bendraminčius, knygų mylėtojus susiburti, pasidalinti perskaitytomis knygomis ir jose atrasta išmintimi. Kaip ir kiekvieną mėnesį, taip ir sausio mėnesio pasirinktą trečiadienį abonemento „skaitytojų kampelyje" rinkosi knygų klubo nariai, pasišnekėti apie perskaitytas knygas. Džiugu buvo pamatyti atėjusius naujus žmones, reiškia klubas plečiasi, pritraukia vis daugiau knygų mylėtojų.
Jau tradicija tapo susitikimus pradėti naujų knygų apžvalgomis. Vyresnioji bibliotekininkė Rita Senvaitienė pristatė sausio mėnesį abonemente gautas knygas, kuriomis susidomėjimas visada būna didelis. Tokios knygos, kaip K. Hannah „Namų frontas", N. Sparks „Dviese", J. Dicker „Baltimorės knyga", kurių autoriai daugeliui yra gerai žinomi, iš karto surado savo skaitytojus. Nebuvo nuskriausti ir detektyvų mylėtojai, jiems pristatytos dvi naujausios knygos. Ir žinoma P. Pukytės „Bedalis ir Labdarys", knyga, kurią vasario mėnesio susitikime aptarinėsime. Klubo vadovės Editos Petrulienės suorganizuota išvyka į spektaklį „Bedalis ir labdarys" padės visiems plačiau pažvelgti į šį kūrinį.
Sausio mėnesio skaitoma knyga buvo P. Kovo „Gyvenimas audroje". Knyga, sulaukusi dalyvių gana audringos diskusijos. Knygą pristatė Laimutė Vinciūnaitė, Ingrida Kuzmickienė. Į diskusiją įsitraukė nemažai dalyvių, visiems buvo įdomios knygoje aprašomos kelionės, pavojai, išmintis ir noras išgarsinti Lietuvą. Nepamirštos ir kitos skaitytos knygos. Apie savo mėgstamus detektyvus pasakojo Giedrė ir Edita. Irena ir Ingrida pristatė savo skaitytas knygas ir jas rekomendavo kitiems susirinkusiems. Nei viena aptarta knyga neliko gulėti knygų lentynoje, jas tuoj pat išsidalino lankytojai.
Baigiantis susitikimo laikui, visiems išsakius savo mintis ir idėjas, vadovė pasiūlė kiekvienam užsirašyti, kokias knygas perskaitė ir metų pabaigoje kiekvienam išsirinkti savo skaitytų knygų penketuką. Klubo veiklos koordinatorė Rita Senvaitienė siūlė pagalvoti apie klubo pavadinimą. Kadangi dalyvių daugėja, susitikimai vyksta reguliariai, turėti savo pavadinimą būtų puiku. Susirinkusiems priminta, kad renkamas Lietuvos šimtmečio knygų šimtukas, balsuojant už literatūros žinovų pasiūlytas knygas. Arbata ir geras bendravimas, knyga ir smagiai praleistas laikas su bendraminčiais, tokia trečiadienio popietė buvo knygų mylėtojams.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

DSCF5157 DSCF5159