Kalėdinis pasibuvimas „Skaitytojų kampelyje“

DSCF5146

Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui – nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais – rašė Justinas Marcinkevičius.
Šie poeto žodžiai labai tinka kiekvienam skaitančiam ir mylinčiam knygą. Gruodžio 20 dienos pavakarę ir susirinko knygų gerbėjai į „Skaitytojų kampelį", pasišnekėti apie perskaitytas knygas, pasidalinti savo mintimis, išgyvenimais ir, žinoma, pasveikinti vieni kitus su ateinančiomis šventėmis. Pirmiausia bibliotekininkė Rita Senvaitienė supažindino susirinkusiuosius su bibliotekoje gautomis naujomis knygomis. Tokios knygos susilaukia iš skaitytojų daugiausia dėmesio, nes visada smagu paimti naują knygą. Taip ir šį kartą šios knygos buvo iš karto išgraibstytos. Pasidalinę naujas knygas, pradėjome šnekėtis apie gruodžio mėnesio paskelbtą „skaitytojų kampelyje" skaitomą knygą, K. Ishiguro „Dienos likučiai". Šis autorius yra gavęs literatūrinę Nobelio premiją, todėl visiems buvo įdomu sužinoti, kokia yra šio autoriaus kūryba. Skaitytoja Laimutė Vinciūnaitė pristatė „Dienos likučius", daug ir išsamiai pasakojo apie pagrindinį knygos herojų liokajų. Daug ką stebino šio knygos veikėjo elgesys, atsakomybė ir požiūris į gyvenimą ir darbą. Savo nuomone apie šią knygą dalinosi skaitytoja Irena Pocevičienė, apie kitą šio autoriaus knygą „Neleisk man išeiti", kalbėjo Ingrida Kuzmickienė. Smagu, kad šios knygos sukėlė daug diskusijų, stebėjomės knygos veikėjų elgesiu, požiūriu į gyvenimą. Išsikalbėję apie šias knygas, pradėjome dalinti mintimis apie kiekvieno perskaitytą knygą. Edita Petrulienė papasakojo apie jai patikusią knygą J. Walls „Stiklo pilis", kitos skaitytojos taip pat pasidalino mintimis apie savo skaitomas knygas. O ką skaitysime sausio mėnesį? Daugelį sudomino P. Kovo knyga „Gyvenimas audroje", ją pasiūlė Ingrida Kuzmickienė. Pasistengsim visi perskaityti šią knygą ir sausio mėnesį būtinai smagiai padiskutuosim, pasišnekėsim.
Kadangi susirinkome prieš pat Šv. Kalėdas, „Skaitytojų kampelio" vadovė Edita Petrulienė visus pakvietė vaišintis jos iškeptu pyragu ir maloniai nustebino, įteikdama po kalėdinę dovanėlę. Neskubėjome išsiskirstyti, gėrėm arbatą, šnekėjomės apie knygas, apie ateinančias šventes ir pasižadėjome susitikti jau kitais metais, sausio mėnesį.


Lankytojų aptarnavimo vyresn. bibliotekininkė Rita Senvaitienė

DSCF5140 DSCF5133 DSCF5143
DSCF5147 DSCF5146 DSCF5148