Antrasis susitikimas „Skaitytojų kampelyje“

DSCF5036

Knygų skaitymu visi mes mėgaujamės savaip. Skaitome jas namie prieš einant miegoti, prie pusryčių stalo ar radę laisvą minutę. O kas po to? Gal būt kyla noras pasidalinti perskaityta knyga, patikusia mintimi ar emocija?
Lapkričio 22 dienos pavakarę antrą kartą susitiko knygų mylėtojai bibliotekos abonemento „Skaitytojų kampelyje". Čia susirinko žmonės, kurie ne tik nori skaityti, bet ir pabendrauti, pasišnekėti apie knygas. Lapkričio mėnesio skaitoma knyga buvo paskelbta R. Kmitos „Pietinia kronikas". Bet prieš pradedant dalinti mintimis apie šią knygą, vyresn. bibliotekininkė Rita Senvaitienė supažindino susirinkusius su naujai gautomis ir aktualiomis knygomis. Buvo pristatyta labai skaitytojų mėgstamos autorės S. Jio naujausia knyga „Amžinai", norvegų autoriaus L. Mytting knyga „Plauk su skęstančiais". Apsilankiusieji buvo supažindinti su literatūrinę Nobelio premiją gavusiu japonų kilmės britų rašytoju K. Ishiguro. Švedijos akademija paskelbė, kad Nobelio literatūros premija autoriui skiriama už tai, kad „savo didelės emocinės galios romanuose atskleidė mūsų ryšio su pasauliu iliuzinę prasmę". O jo knyga „Dienos likučiai" yra daug pelniusi įvairių apdovanojimų. Ši knyga sudomino ir susirinkusius, ji bus skaitoma „Skaitytojų kampelyje" gruodžio mėnesį.
Labai daug ir skirtingų nuomonių susilaukė R. Kmitos „Pietinia kronikas". Vienos skaitytojos nebaigė skaityti knygos, nes rado įdomesnių knygų, kitas kaip tik patraukė knygos originalumas, šiaulietiška šnekta ir prisimintas vaizduojamas knygoje laikotarpis. Daugelis susirinkusių perskaitė ir kitas paskelbto knygų penketuko knygas. I. Kuzmickienė, E. Petrulienė ir R. Baltrūnienė skaitė R. Kmitos „Pietinia kronikas", Ingrida ir Edita dar perskaitė ir T. Vaisetos „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal". D. Baronienė dalinosi mintimis apie skaitytas D. Čepauskaitės „Aš tave užmiršau" ir U. Radzevičiūtės „Kraujas mėlynas". Neliko pamiršta ir M. Kvietkausko „Uosto fuga". Jei būtų galima šioms knygoms duoti titulus, tai labiausiai susirinkusių mėgstamos ir skaitomiausios knygos būtų R. Kmitos „Pietinia kronikas" ir D. Čepauskaitės „Aš tave užmiršau". Intelektualiausia knyga būtų T. Vaisetos „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal".
Nepastebimai prabėgo susitikimo laikas. Prisiminėm, kad jau paskelbtos „Knygų Kalėdos". Susirinkusieji buvo pakviesti prisidėti prie šios akcijos ir padovanoti bibliotekai naujų knygų. Kitas susitikimas bus jau kalėdinis, susitiksime gruodžio 20 dieną. Išsiskirstėme ne tuščiomis, o nešini sudominusiomis knygomis. Iki pasimatymo gruodį.

Rita Senvaitienė
Lankytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

DSCF5034 DSCF5029 DSCF5028
DSCF5033 DSCF5032 DSCF5035