Pašnekesiai „skaitytojų kampelyje“

DSCF0901

Sutikite, nėra nieko geresnio už laiką, praleistą su knyga... Knyga praturtina, ko nors išmoko, paskatina kam nors ryžtis, būna – nurodo teisingą kelią, išmintingai pataria, o kartais nuramina, paguodžia ar pralinksmina, gelbsti nuo vienatvės.
Šiuolaikinė biblioteka jau ne tik knygų saugykla, apsiribojanti knygų išdavimu, ji ir lankytojų susitikimo vieta. Visai pagrįstai biblioteka vis dažniau suvokiama, kaip vieta, sudaranti galimybes turiningam, kultūringam ir įdomiam laisvalaikiui, asmenybės tobulėjimui.
Jau kurį laiką daugelyje šalies bibliotekų veikia knygų klubai, knygų mylėtojų kampeliai ir panašiai pasivadinę skaitytojų susibūrimai pokalbiams apie skaitomas knygas. Trečiadienio pavakarę knygų mylėtojai rinkosi ir mūsų bibliotekos abonemente pirmam pašnekesiui apie knygas. Susirinkęs bibliotekos lankytojų būrelis aptarė tokių susitikimų laiką – nutarta susitikti kartą per mėnesį. Kadangi pati susibūrimo vieta diktuoja pavadinimą „Skaitytojų kampelis", nutarta kol kas taip ir vadintis. Taip pat išsirinko „skaitymo kampelio" vadovę Editą Petrulienę. Dalijomės mintimis, kad tokie knygų mylėtojų susitikimai yra savotiškas savęs tobulinimas, galimybė pabendrauti su skaitančiais žmonėmis. Tai pokalbiai – atviri, nuoširdūs, smarkiai nutolę nuo sauso akademinio kalbėjimo. Tai mokymasis tolerancijos kito nuomonei ir galimybė išsakyti savąją. Knyga, knygų mylėtojų susitikimai – tai pirmiausia žmogiškieji santykiai, tikras bendravimas.
Pasitarę nusprendėme lapkričio mėnesį skaityti R. Kmitos knygą „Pietinia kronikas". Susitikę kitą mėnesį dalinsimės įspūdžiais apie skaitytą knygą, diskutuosime. O šią popietę, aptarę tolimesnius susitikimų planus, kiekvienas pasakojome apie šiuo metu skaitomas knygas. Savo mintimis apie skaitomą skandinavišką detektyvą dalinosi E. Petrulienė, I. Kuzmickienė rekomendavo paskaityti knygą J. Walls „Stiklo pilis" ir būtinai pažiūrėti to paties pavadinimo filmą, kuris ją labai sujaudino. Labai išsamus buvo L. Matiukaitės pasakojimas apie naujai išleistą ir greitu laiku pristatomą P.J. Žilinsko knygą „Kupiškėnai – Patagonijos kolonistai". Ši knyga tikrai bus įdomi kiekvienam kupiškėnui.
Smagiai pasišnekėjus prie arbatos puodelio, pasidalijus mintimis apie knygas, kurios labiausiai paliko įspūdį, atsisveikinome iki lapkričio 22 dienos. Knyga – geras pretekstas susitikti, kalbėtis, galiausiai pasibūti ar net išsikalbėti – ko dabar labai stinga.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Rita Senvaitienė

DSCF0908 DSCF0900 DSCF0905 DSCF0910