Vasara su knyga ir lėle

13-DSCF6894

 

Nuo birželio 3 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius dalyvavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centro projekte „Vasara su knyga ir lėle". Rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.
Projekto tikslas – populiarinti vaikų literatūros specialistų pripažintas bei vaikų pamėgtas Baltijos šalių ir Rusijos rašytojų grožinės literatūros knygas, skatinant Panevėžio krašto savivaldybių viešųjų bibliotekų Vaikų literatūros skyrius motyvuoti vaikus aktyviai skaityti vasarą ir dalyvauti skaitymo skatinimo konkurse-viktorinoje „Knygose atgyja lėlės".
Konkurse dalyvavo 2–4 klasių mokiniai. Jiems bus pasiūlyta perskaityti pastaraisiais metais išleistus vertingiausius lietuvių, latvių, estų ir rusų autorių grožinės literatūros kūrinius, kurių personažai – lėlės, mažos būtybės, sukurtos iš gamtinės ar kitos medžiagos ir atgijusios knygose rašytojų fantazijos dėka.
Pagrindinės Kupiškio viešosios bibliotekos projekto dalyvės – mergaitės. Jos aktyviai skaitė projekto organizatorių pasiūlytas knygas ir rugpjūčio 20 d. dalyvavo viktorinoje „Knygose atgyja lėlės". Ši viktorina buvo ne komandinis žaidimas, tačiau kiekviena dalyvė turėjo atlikti individualias užduotis. Į kiekvieną klausimą buvo pateikti 3 atsakymai, iš kurių reikėjo pažymėti teisingą.
Pirmajame ture buvo penkiolika klausimų iš keturių knygų: Nomedos Marčėnaitės „Lėlė", Jurio Zvirgzdinio „Tobijo paistalai", Edgaro Uspenskio „Kūlverstukas: Naujieji draugai" ir Eno Raudo ir Edgaro Valterio „Cypliukas". O antrąjį turą sudarė dvidešimt klausimų iš šių kūrinių: Jono Avyžiaus „Aštuonetas iš Trepsės namų", Aleksejaus Tolstojaus „Auksinis raktelis arba Buratino nuotykiai" ir Edgaro Valterio „Puokiai". Trečiojo turo neprireikė, nes pagal projekto organizatorių rekomendaciją, jis organizuojamas, jeigu teisingai atsakiusiųjų atsirastų daugiau negu trys.
Viktorinos metu tvyrojo susikaupimo ir rimties atmosfera, nes kiekviena dalyvė stengėsi prisiminti perskaitytų knygų personažus, jų atsiradimo istorijas, poelgius ir nuotykius, knygų veiksmo vietas ir t. t.
Konkurso komisijos narės, Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos – Jolita Janušonienė, Romualda Vasiliauskienė ir Laimutė Kliopkinienė, suskaičiavusios teisingus atsakymus, paskelbė viktorinos nugalėtojas. Jomis tapo Kupiškio Kupos pradinės mokyklos mokinės – Akvilė Raščiūtė, Vakarė Grigaliūnaitė ir Mija Vilkaitė. Mergaitės džiaugėsi, jog įdomu buvo skaityti ir smagu dalyvauti viktorinoje, tai turiningiausiai ir prasmingiausiai jų praleistas vasaros laikas. Perskaitytos knygos joms labai patiko, nes jose daug nuotykių, įdomūs ir linksmi personažai.
Visos konkurso dalyvės buvo apdovanotos Kupiškio viešosios bibliotekos įsteigtais prizais, o nugalėtojų laukia kelionė į baigiamąjį renginį, kuris vyks Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre. Čia jos bus apdovanotos prizais, dalyvaus susitikime su rašytoja Danguole Kandrotiene ir žiūrės Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį.
Dėkojame Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojoms už galimybę dalyvauti projekte.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė

01-DSCF6868 02-DSCF6870 03-DSCF6871

04-DSCF6875 05-DSCF6879 06-DSCF6880 07-DSCF6878 08-DSCF6883 09-DSCF6884 10-DSCF6885 11-DSCF6888 12-DSCF6893